reklamı kapat

POPÜLER

Snapdragon 888 Android

2021 amiral gemilerine gücünü verecek Snapdragon 888 tanıtıldı; işte detaylar

Beklenen amiral gemisi işlemcisi Snapdragon 888 kısa süre önce tanıtıldı. Yeni işlemci genel olarak iddialı geliyor ve 2021 modelleri için heyecanlandırıyor.

Qualcomm’un mobil taraftaki en yeni ve güçlü işlemcisi Snapdragon 888, elbette yerini aldığı Snapdragon 865’e oranla ciddi artışlar ile geliyor. Detaylı teknik detayları yarın akşam belli olacak işlemci, şimdilik ilk olarak 5G modem (Snapdragon X60 5G modem) entegre yapısıyla dikkat çekiyor. Biliyorsunuz Snapdragon 865’e ayrı bir 5G modem konulması gerekiyordu ve bunu firmalar yer sorunu nedeniyle çok istemiyordu. İşte bunu ortadan kaldıran 5 nm üretim sürecinden çıkan yeni işlemci, aktarıldığı kadarıyla yine yarın detaylanacak yeni Adreno GPU birimiyle 144 fps mobil oyunculuğa odaklanıyor.

Yazılım güncellemesi alabilecek GPU yanında işlemcinin kamera tarafı da güncellenen Spectra ISP ile gelişiyor. Yeni ISP eskiye oranla yüzde 35 daha hızlı çalışıyor ve 12 megapiksel çözünürlükte saniyede 120 fotoğraf çekilmesine imkan tanıyor. Bağlantı tarafında 5G dışında Wi-Fi 6E ve Bluetooth 5.2 destekleri olan Snapdragon 888, firmanın 6. jenerasyon yapay zeka motoru ve yeniden tasarlanan Hexagon temeliyle performans ve enerji tasarrufu konusunda çok ama çok iddialı hale geliyor. Yeni amiral gemileri 888 ile gerçekten çok daha iddialı hale gelecek izlenimi oluşturuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Snapdragon 888 işlemci 2021’de de sık sık karşımıza çıkacak

Asus, Black Shark, Lenovo, LG, Meizu, Motorola, Nubia, Realme, OnePlus, Oppo, Sharp, Sony, vivo, Xiaomi ve ZTE gibi firmalardan birçok Snapdragon 888 işlemci modelin geleceği de açıklanan resmi bilgiler arasında yer alıyor. İlk telefonların hemen 2021’in ilk çeyreğinde karşımıza çıkması bekleniyor.

İlginizi Çekebilir

WhatsApp için gelen yeni özellikler