reklamı kapat

POPÜLER

Apple
Apple

Apple’dan gelecek ürünleri için ortaya çıkan iki önemli çalışma

Teknoloji devi Apple’ın aldığı yeni patentleri ortaya çıkmaya devam ediyor. Apple bunlar üzerinden gelecek hakkında fikirler veriyor.

Apple, birçok rakibi gibi devamlı patentler alıyor. Bunların en yenilerinden birisinde Apple Watch için pile sahip kayışlar karşımıza çıkıyor. Apple Watch’lar normal kullanımda iki günlük bir kullanım sunuyor. Bunu artırmak adına saate ekstra enerji sağlayacak kayışlar çok mantıklı duruyor. Firmanın bir diğer patentinde ise karşımıza bünyesinde birçok sensör yer alan bir kafa üstü kablosuz kulaklık çıkıyor. İşte bu kulaklığın bu sensörler ile biyometrik tanımlama yapabileceği, kişilerin normal konuşma olmadan komutlarını alabileceği ya da sağlık takibi yapabileceği aktarılıyor. Apple giyilebilir ürünlerin yapabildiklerini artırmak istiyor ve bu konuda kulaklık ile kişiler arasında biyolojik bir bağ kurmaya çalışıyor. Firmanın kişilerin nabzını ve vücut sıcaklığını algılayacak kulaklık sistemleri geliştirdiği de biliniyor.

Apple

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple başka planlar da yapıyor

2021’nin ikinci yarısında resmi olarak tasarımları değiştirilecek modellerden yeni nesil MacBook Pro’nun TouchBar biriminde, Apple’ın aldığı patente bakılırsa Force Touch desteği de yer alacak. Bu henüz yüzde 100 değil ancak patent açık olarak bunu gözler önüne seriyor. Force Touch ile TouchBar’a basınç hassasiyeti getirecek firma, bu sayede bu dokunmatik OLED barı çok daha işlevsel hale getirecek gibi görünüyor. Ancak kullanıcılar buna çok da heyecanlanmıyor. Çünkü TouchBar birimi genel olarak beğenilmiyor ve çoğu kişi bu donanımın artık kaldırılmasının istiyor.

İlginizi Çekebilir

iPhone 12’lerin LiDAR sistemine yakında bakın