reklamı kapat

POPÜLER

Apple

Apple tarafında dikkat çeken iki önemli donanım gelişmesi

Teknoloji devi Apple, bugün donanım tarafıyla alakalı iki önemli bilgiyle gündeme geldi. Firmanın iki dikkat çeken çalışması karşımıza çıktı.

Ortaya çıkan patente göre Apple, Touch ID’ye sahip bir Watch akıllı saat üstünde çalışma gösteriyor. Touch ID sensörünü aldığı patent üstünde Watch’ların Digital Crown birimine entegre etmeyi planlayan firma, bu sayede saate biyometrik güvenlik getirmek ve kullanışlılığı artırmak istiyor. Touch ID’nin önümüzdeki yaz aylarında tanıtılacak Watch Series 6‘da yer alma ihtimali ciddi ciddi bulunuyor. Bu arada Apple’dan yeni bir Apple TV‘nin geldiği de söyleniyor. iOS 13.4 betasında bulunan kodlara göre bu yeni cihazı gücünü A12 Bionic ya da A13 Bionic işlemciden alıyor. Mevcut TV 4K’da A10X Fusion işlemci yer alırken, yapılacak işlemci güncellemesi ciddi düzeyde fark yaratacak gibi görünüyor. Apple TV 4K modelini 2017’de satışa sunan teknoloji, güzel bir 2020 güncellemesine hazırlanıyor deniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple, mart ayında birçok yeni ürün tanıtabilir

Firmadan gelecek yeni ürünlerin başında Tile benzeri ufak takip aksesuarı yer alıyor. Bu aksesuar için iPhone 11 ailesine U1 çipini koyan teknoloji devi, beklenen çıkışı diğer ürünler ile mart ayında yapacak deniyor. Apple’ın 2020’nin ilk yarısında aynı zamanda yeni MacBook Pro ve MacBook Air modelleri de tanıtacağı gelen bilgiler arasında. MacBook Pro tarafında yenilenmiş 13 inç model beklenirken, yeni iPad Pro‘ların da 2020 sonuna kalmayacağı aktarılıyor. Üç arka kameraya sahip iki yeni iPad Pro kesin olarak yolda bulunuyor. Firmadan ayrıca bir (RED) Apple Watch Series 5 gelecek denirken, Apple’ın ufak bir kablosuz şarj standı geliştirdiği de Ming-Chi Kuo tarafından verilen bilgiler arasında. Bu yıl üst seviye bir kendi adını taşıyan kafa üstü kablosuz kulaklık tanıtması da beklenen Apple, yoğun bir çalışma içerisinde.

İlginiz Çekebilir

Samsung’un merak edilen yeni modeli