reklamı kapat

POPÜLER

Apple TV

A14X işlemcili yeni Apple TV hakkında son bilgiler açığa çıktı

Yeni Apple TV hakkında yeni iddialar gün ışığına çıktı. Apple’a yakın kaynakların aktardıkları bilgilere göre şirket, yeni Apple TV üzerindeki çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor.

Choco_bit isimli Twitter kullanıcısının paylaştığı bilgiye göre iki farklı Apple TV yolda. İlk modelin A12 işlemcisine, ikinci modelin ise A14X işlemcisine sahip olacağı iddia ediliyor. Yeni cihaz ile birlikte uzaktan kumandanın da yenileceği konuşuluyor. Pek tabii bu iddianın gerçek olup olmadığı belirsizliğini koruyor. Twitter kullanıcısı Apple’ın oyun hizmetini destelemek amacıyla konsol düzeyindeki oyunları Apple Arcade‘e getirmek için geliştiricilerle birlikte çalıştığını söylüyor. Bazı oyunların A13 Bionic veya üstü işlemcilere destek vereceği dile getiriliyor. Bu nedenle yeni Apple Arcade içeriklerine ulaşmak için yeni Apple TV’nin satın alınması gerekiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni Apple TV ailesinin depolama kapasitesi artıyor

Yeni Apple’nin depolama seçeneklerinin 64 GB ve 128 GB olacağı ifade ediliyor. Apple’ın eylül ayında gerçekleştirdiği online etkinlikte tanıttığı iPad Air’da A14 Bionic işlemcisi kullanılmıştı. Dizüstü bilgisayarlarla yarışacak düzeyde performans sergileyen A14 Bionic işlemcisi, A13’e kıyasla performans iyileştirmesi sunuyor. Yeni Apple TV’nin satış fiyatı henüz açığa çıkmasa da yeni modelin mevcut modelle benzer bir fiyata sahip olması bekleniyor. 32 GB’lık 4K Apple TV’nin Türkiye fiyatı 1.699 TL, 64 GB’lık modelin fiyatı ise 1.899 TL.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi’nin yeni arayüzü MIUI 12