reklamı kapat

POPÜLER

Apple

Apple Silikon işlemcili ilk MacBook hakkında son detaylar

Apple’a yakın kaynaklardan DigiTimes, A14X işlemcili Mac bilgisayarlarla ilgili bilgiler paylaştı. DigiTimes’a göre şirket, ilk Apple Silikon işlemcili Mac ve iPad Pro modellerinin üretimine bu yılın sonunda başlayacak.

5 mm’lik işlemcinin üretimini artırmaya hazırlanan şirketin yeni nesil MacBook ve iPad Pro cihazlarında A14X işlemcisine yer vermesi bekleniyor. iPhone 12 ailesinde kullanılacağı konuşulan A14 işlemcisinden daha güçlü performans sunmasını beklediğimiz yeni işlemcinin aynı zamanda pil ömrü konusunda da iyileştirme sunacağı konuşuluyor. Daha önce ortaya atılan iddialarda A14X işlemcili ilk Mac dizüstü bilgisayarın 15 ila 20 saat arasında pil ömrü sunacağı iddia edilmişti. Yeni gelen bilgilerde bu iddiayı doğruluyor ve bilgisayarın uzun bir pil ömrü performansı sunacağı dile getiriliyor. 12 inçlik MacBook modelinde kullanılması beklenen işlemcinin performansıyla dikkat çekeceği konuşuluyor. Bloomberg, Apple şirketinin şu anda A14 yongasına dayanan en az üç Mac işlemci geliştirdiğini söylüyor. Bloomberg’e göre Apple’ın ilk Mac işlemcileri, sekiz yüksek performanslı çekirdek ve en az dört enerji verimli çekirdek dahil olmak üzere 12 çekirdeğe sahip olacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple imzalı ve A14X işlemcili ilk Mac dizüstü bilgisayar ne zaman satışa sunulacak?

Şirketin gelecekte 12’den fazla çekirdekli Mac işlemcileri araştıracağı ve şirket halihazırda A15 yongasına dayanan ikinci nesil Mac işlemcileri tasarladığı söyleniyor.

İlginizi Çekebilir

Firmanın en son iPad Pro modelleri ile tanışın