reklamı kapat

POPÜLER

Xbox Series S

299 dolarlık Xbox Series S için paylaşılan teknik detaylar

Xbox Series X oyun konsoluna yeni nesilde eşlik edecek Xbox Series S için önemli teknik detaylar bugün itibariyle paylaşıldı.

Xbox Series S biliyorsunuz dün sabah saatlerinde resmi olarak lanse edildi. Xbox Series X ile beraber yeni nesilde mücadele verecek konsol, 299 dolarlık satış fiyatıyla 10 Kasım tarihinde yurt dışında satışa çıkıyor. Series S, Microsoft’tan gelen bilgiye göre Series X ile aynı güçte bir CPU / işlemci taşıyor. Bu da 299 dolarlık bir cihaz için inanılmaz iyi görünüyor. Modelin fiyatını düşürenler ise kısılan diğer teknik detaylar oluyor. Series S, 4K oyunculuğa odaklanmıyor ve bu yüzden 120 FPS’e kadar destekli 4 teraflop gücünde bir GPU (Series X’te 12 teraflop) taşıyor. 10 GB GDDR6 RAM (Series X’te 16 GB) ile gelen ancak oyun geliştiricilere 7,5 GB RAM alanı veren konsol, direkt olarak 1440p oyunculuğu hedefliyor ve 512 GB SSD (Series X’te 1 TB) kullanılıyor. Bu kapasite yeni nesil için düşük bulunurken, konsolda Ray Tracing desteğinin olduğunu da belirtmek gerekiyor. Yine Microsoft’a göre Series S, Xbox One X’ten CPU tarafında 4 kat, GPU tarafında ise 3 kat daha güçlü. Yani karşımızda fiyat-performans konusunda çok güçlü bir model yer alıyor.

https://youtu.be/fYtJWIxt3-M

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xbox Series S Türkiye’de kaça satılacak henüz belli değil

Ancak tahminler yok değil. Güncel kur üstünden konsolun vergiler dahil 4.500 TL‘den aşağıya buraya gelmesi çok zor görünüyor. Series X için de 7.500 TL‘lik bir Türkiye fiyatı bekleniyor.

Bu da sızıntıya göre 499 dolarlık Xbox Series X