reklamı kapat

POPÜLER

Xbox Series S

Xbox Series S için teknik detaylar veren resmi tanıtım videosu çıktı [İzle]

Xbox Series X oyun konsoluna yeni nesilde eşlik edecek Xbox Series S için tasarımdan ve teknik özelliklerden yeni detaylar veren resmi tanıtım videosu yayımlandı.

Xbox Series S kısa süre önce resmi olarak lanse edildi. Xbox Series X ile beraber yeni nesilde mücadele verecek konsol, biliyorsunuz 299 dolarlık satış fiyatıyla 10 Kasım tarihinde yurt dışında satışa çıkıyor. Kasım ayında Türkiye’de de satılma ihtimali olan konsol, firma tarafından şimdiye kadar yapılmış en ufak ufak Xbox olarak tanıtılıyor. Yukarıdaki videoda da görebileceğiniz üzere Xbox Series X’ten yüzde 60 oranında daha ufak olan model, buna rağmen yeni nesil performansı getiriyor. Tamamen dijital olan yani disk sürücüsü olmayan konsol, destekli oyunlarda 120 FPS’e çıkış yapabilecek açıklaması yapılıyor. Game Pass sistemi için iyi görünen model, tasarımıyla şu an bir hoparlöre benzetiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xbox Series S için daha önce ortaya çıkan teknik detaylar şöyle

Series S, teknik tarafta 4K oyunculuğa odaklanmadığı için 4 teraflop gücünde bir GPU taşıyor. 10 GB GDDR6 RAM ile gelen ancak oyun geliştiricilere 7,5 GB RAM alanı veriyor denilen konsol, gücünü sekiz çekirdekli 7 nm AMD Zen 2 işlemciden alıyor. Direkt olarak 1440p oyunculuğu mümkün kılacak Navi RDNA 2.0 GPU‘ya sahip olduğu aktarılan yeni nesil oyun konsolu, 512 GB SSD kullanılıyor. Bu kapasite yeni nesil için düşük kalırken, konsolda Ray Tracing desteğinin olduğunu da belirtmek gerekiyor. Konsolun oyunları 4K çözünürlüğe çıkarabileceği de dikkat çeken detaylar arasında.

Bu da sızıntıya göre 499 dolarlık Xbox Series X