reklamı kapat

POPÜLER

Google Pixel 2’nin detayları ortaya çıktı

Google’ın ilk telefonu Pixel geçen yıl piyasaya sürüldü ve ilk telefona göre başarılı bir ivme yakaladı. Tasarım açısından hayal kırıklığı yaratsa da teknik özellikleriyle, özellikle de kamerasıyla ön plana çıkmıştı. Bir süredir hakkında iddialar ortaya atılan Pixel 2’nin şimdi detaylı özellikleri gün yüzüne çıktı.

Advertisement

Daha önce Pixel’in 3 farklı modelle geleceği söylenmiş fakat sonrasında 2 modele düştüğü ifade edilmişti.  Modellerden birinin ekranının 4,97 inç olacağı diğerinin ise 5,99 inç olacağı belirtiliyor. Çerçevesiz ekranların yer alacağı ve böylece daha kolay bir kullanım sunacağı belirtilen telefonun ekran çözünürlüğünün ise 1440p olacağı dile getiriliyor.

Yeni nesil cihazlarda genelde çift kamera kullanılıyor. Hatta sadece amiral gemisi cihazlarda değil orta segment cihazlarda da çift kamera yer alıyor. Ancak buna rağmen Google Pixel 2’de tek kameranın bulunacağı ileri sürülüyor. Her iki cihazın da Qualcomm Snapdragon 835’ten güç alacağı ifade edilirken RAM miktarının ise 4 GB olacağı söyleniyor. Şaşırtıcı bir şekilde Google Pixel 2’de 3.5 milimetrelik kulaklık girişinin de yer almayacağı belirtiliyor. Dolayısıyla cihazda müzik dinlemek isteyen kullanıcıların sadece USB-C kablolu kulaklıkları kullanabileceği veya kablosuz kulaklıklara yönelmek durumunda kalacağı ifade ediliyor. Birkaç ay içerisinde Google Pixel 2’nin resmen tanıtılması bekleniyor.