reklamı kapat

POPÜLER

Google Pixel 2 bir ilke imza atmaya hazırlanıyor

Neredeyse her gün Google’ın merakla beklenen akıllı telefonu Google Pixel 2 ile ilgili yeni bilgiler gün yüzüne çıkmaya devam ediyor. Pixel ile iyi bir çıkış yakalamayı başaran Google’ın yeni cihazla birlikte piyasada iddiasını sürdürmesi bekleniyor. Tasarım anlamında yenilikler sunması beklenen cihazın teknik olarak da üst seviyede olacağına kesin gözüyle bakılıyor. Son söylentilere göre Google Pixel, performans olarak tüm telefonların ötesine geçebilir. 

Daha önce Google Pixel 2’nin teknik özellikleri ve tasarımıyla ilgili bazı bilgiler ortaya çıkmıştı. Telefonun ön kısmında çerçevesiz ekranın kullanılacağı söylenmişti. Arka kısmının genel hatlarıyla aynı olacağı söylenen cihazın parmak izi okuyucusunun yine arka kısımda yer almaya devam edeceği söylenmişti. Şimdi ise işlemciyle ilgili önemli bir bilgi gün yüzüne çıktı.

Başlarda Snapdragon 836 işlemcinin Galaxy Note 8 ile birlikte geleceği söylenmişti. Böylece Snapdragon 836’yı ilk kullanan cihaz Samsung Galaxy Note 8 olacaktı. Ancak son gelen bilgiler bunun böyle olmayacağını gösteriyor. Google Pixel 2’nin Qualcomm’un yeni nesil amiral gemisi işlemcisi Snapdragon 836’yı kullanan ilk telefon olacağı ileri sürülüyor. Daha önce Snapdragon 821 ilk olarak Google Pixel’de karşımıza çıkmıştı. Dolayısıyla Pixel 2’nin böyle bir ilke imza atması çok da mantıksız görünmüyor. İddianın doğruluğunu öğrenmemiz için bir süre daha beklemek gerekiyor.