reklamı kapat

POPÜLER

Google Pixel 2’nin en net görseli gün yüzüne çıktı

Google’ın merakla beklenen yeni akıllı telefonu Pixel 2’nin özellikleri gün geçtikçe netleşmeye devam ediyor. Daha önce bazı özellikleri gün yüzüne çıkan Google Pixel 2’nin şimdi de en net görseli internet ortamında yayılmaya başladı.

Daha önce Nexus cihazların ve Google Pixel’in görüntüsünü sızdıran Android Police, şimdi de yeni Pixel XL 2 cihazını gün yüzüne çıkardı. Yeni Pixel’in Pixel 2017 mi yoksa Pixel 2 olarak mı adlandırılacağı henüz bilinmiyor Fakat cihazın nasıl görüneceğiyle ilgili artık bir fikir sahibiyiz. Telefonun final tasarımını gösterdiği söylenen görsel, ilk Pixel’e tasarım anlamında yakın bir cihazla karşılaşacağımızın sinyallerini taşıyor.

2:1 oranına sahip 6 inç ekranla geleceği söylenen telefonun çerçevelerinin epey inceltildiği dikkat çekiyor. Üst ve alttaki çerçeve daraltılırken yanlarda ise çerçevenin neredeyse hiç olmadığını söylemek mümkün. Arka taraftaki cam kısım biraz daha daraltılmış olsa da kendisine yer bulmaya devam ediyor. Fakat önceki cihazın aksine parmak izi okuyucu bu kez cam yüzeyde değil alüminyum yüzeyde yer alıyor. Pixel 2’nin kamera lensinin önceki versiyona göre çok daha büyük olması da dikkat çeken ayrıntılardan biri. İlk versiyonuyla kamera konusunda iddialı bir çıkış yapan Pixel’in yeni sürümde de bunu sürdürmek niyetinde olduğu anlaşılıyor. Öte yandan Google’ın çift kamera kullanımını tercih etmemesi de ilginç bir ayrıntı. Teknik özelliklerinin büyük bir bölümü halen netleşmeyen Google Pixel 2’nin ekim ayında tanıtılması bekleniyor.