reklamı kapat

POPÜLER

Google Pixel XL 2’de “sıkıştırılabilir” ekran sürprizi

Geçen yıl Google Pixel ile akıllı telefon piyasasında önemli bir atılım gerçekleştiren Google, bu yıl serinin yeni cihazıyla birlikte çıtayı bir adım daha ileri taşımayı amaçlıyor. Geçen gün yaptığımız haberde Google Pixel 2’nin nasıl görüneceğine dair bir görsel yayınlamıştık. Ayrıca daha önce cihazın teknik anlamda bazı detayları da gün yüzüne çıkmıştı. Şimdi ise yine telefonun özellikleriyle ilgili dikkat çekici bazı bilgiler ortaya çıktı. 

XDA forumlarında paylaşılan bilgiler hem eskiden ortaya atılan bazı iddiaları doğruluyor hem de yeni bazı bilgiler veriyor. Buna göre Google Pixel XL 2’nin 5,99 inçlik 1440p çözünürlüğünde ekranla gelmesine kesin gözüyle bakılıyor. “Ambient Display” isimli özellikle cihazın ekranının her zaman açık olacağı belirtiliyor. Bu özelliğin Samsung cihazlarda olduğu gibi çalışacağı ve telefonla herhangi bir işlem yapılmadığında ekranda tarih ve saat bilgilerinin gösterileceği ifade ediliyor. Ayrıca bildirimlere de yine bu her zaman açık ekran üzerinden göz atılabileceği söylenenler arasında yer alıyor.

Birden fazla ekran profili sayesinde kullanıcılar Google Pixel 2’nin ekranını tam olarak istedikleri gibi ayarlayabiliyor. Ayrıca HTC’nin HTC U11’de kullandığı sıkıştırılabilirlik özelliği bu cihazda da kendisine yer buluyor. Ekranın yan kısımlarından sıkıştırarak farklı işlemlerin yapılması mümkün hale geliyor. Bu özellik HTC’de olsa bile ilginç bir şekilde yeni Pixel’in LG tarafından yapılacağı öne sürülüyor. Konuyla ilgili detayların önümüzdeki dönemlerde netleşmesi bekleniyor.