reklamı kapat

POPÜLER

Eski NASA çalışanından taş üstünde taş bırakmayan devasa su tabancası [Video]

Eski bir NASA mühendisi ve heyecanını kaybetmemiş bir makersanız ortaya çok ilginç ve eğleceli işler çıkabiliyor. Dünyanın en büyük Nerf silahını yapan Mark Rober‘ın yeni projesi yeri göğü yıkan devasa bir su tabancası.

Mark Rober şüphesiz nasıl eğlenilmesi gerektiğini bilen bir insan. Eski bir NASA mühendisi olan Rober, oyuncak tabanca yaratma konusunda da bir hayli hevesli. Rober’ın yeni projesi ise dünyanın en büyük su tabancası olmuş. Devasa boyutlarıyla, normal bir su tabancası gibi görevini yerine getiren bu tabancayı en küçük detayına kadar hazırlayan Rober, klasik su tabancası mekaniğini “bir parça” güçlendiriyor. Rober’ın devasa su tabancası saatte 437 km hızla su fırlatabiliyor.

Bu devasa su tabancası çalışmaya başladığında önünde durmak isteyeceğinizi ise hiç sanmıyoruz. Kırılmadık cam bırakmayan Rober, tabancasıyla karpuz, muz gibi meyveleri de rahatlıkla, oldukça temiz bir şekilde kesebiliyor. 7,5 litre su alan tabancaya Super Soaker ismini veren Rober, böyle eşsiz bir oyuncağı üretmek isteyen makerlar için tabanca parçalarının CAD dosyalarını paylaşmayı da ihmal etmemiş. Rober’ın paylaştığı dosyalara buradan ulaşabilirsiniz. Mark Rober’ın yeni devasa projesini merakla bekliyoruz ancak o zamana kadar 2 metrelik dev su tabancası videosunu haberin üstünden izleyebilirsiniz.