reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Eski NASA mühendisinden kargo hırsızlarına unutulmaz şaka

Eski NASA mühendisinden kargo hırsızlarına unutulmaz şaka [İzle]

Eski NASA mühendisi şimdilerde ise bir YouTuber olan Mark Rober, kargo hırsızlarına hayatları boyunca unutamayacakları bir şaka hazırlıyor.

Advertisement

Eski bir NASA mühendisi olan Mark Rober, hayli ilginç olan YouTube kanalında mühendisliğini konuşturarak hayatına bir “YouTuber” olarak da devam ediyor. Ancak Rober’ın bu kez dikkat çekmesinin tek sebebi mühendislik yeteneklerini etkileyici bir biçimde uygulaması değil. Aynı zamanda büyük bir soruna parmak basması. Kendisine gelen kargoların bazılarının kaybolduğunu fark eden Rober, güvenlik kamerasından kontrol ettiğinde, insanların kapısının önündeki kargoları alıp gittiğini görüyor. Görüntülerle beraber polise gitmesine rağmen polisin uğraşmak istememesi üzerine, Rober kendi intikamını kendi planlamak durumunda kalıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kargo hırsızlarına sim şoku

Bunun için bir Apple HomePod kutusunu alıp düzeneğini kurmaya başlayan Rober, devasa bir “sim bombası” hazırlamış. HomePod’un içine yerleştirilen düzenek, kutu açıldığında tetikleniyor ve yaklaşık 453 gramlık simi bir anda etrafa dağıtıyor. Ancak bununla da sınırlı kalmayan Rober, aynı zamanda düzenek içine kötü koku bombası da eklemiş. 5 dakikada bir tetiklenen yapı etrafa çok kötü bir koku salıyor. Böylelikle kişilerin düzeneğin içindeki kameraları keşfetmeden hemen atması amaçlanıyor.

Düzenek içinde 4 farklı telefon bulunuyor. Bu telefonlar farklı açılardan kayıt alıyor. Düzenek kaybolursa diye de kayıtlar bulut servisine yükleniyor. Bu sayede eski NASA mühendisi, görüntüleri asla kaybetmeyeceğinden de emin olmuş. İşin sonrası ise tam bir eğlence. Rober’ın hazırladığı videoyu haberin üzerinden izleyebilirsiniz.