reklamı kapat

POPÜLER

trampolin otomobil

45 metreden trampolin üstüne atılan otomobil ve son durumu [Video]

Otomobil dünyasına yönelik çok ilginç bir video ile karşınızdayız. Bu sefer konunun merkezinde trampolin ile yapılan bir deneme yer alıyor.

Bu videonun arkasında eski NASA ve Apple mühendisi Mark Rober yer alıyor. 10 milyondan fazla aboneye sahip bir YouTube kanalı bulunan Rober, bu kanalın son videosunda inanılmaz bir deneme gerçekleştirdi. Bu denemede 45 metre yüksekten özel tasarlanan bir trampolin üstüne Holden marka eski bir otomobil bırakıldı. Sonuç ise tahmin edilenden farklı oldu ve özel hazırlanan trampolin oluşan kuvvete dayanarak otomobili yukarıya fırlatmayı başardı. Burada aslında demeden çok trampolin’in kendisini öne çıkıyor. Yukarıda da dediğimiz gibi özel tasarlanan bu altyapı, söylendiği kadarıyla kevlardan üretilmiş bir yüzey kullanıyor ve bu yüzey tam 144 büyük yay ile tutuluyor. Dünyanın en güçlüsü olarak aktarılan trampolin’in, araca aşırı büyük bir hasar vermediği de görülüyor. Çünkü otomobil aldığı darbe sonucunda başka bir yöne sıçrayarak beton zemine düşmüyor. Deneme kullanılan aracın özel olarak hafifletildiği düşünülüyor. Bu arada video içerisinide trampolin’in üzerine başka şeyler de atılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Trampolin ile yapılan otomobil denemesi çok dikkat çekti

2 Mart tarihinde yayımlanan video, an itibariyle 12 milyon izlenmeyi çoktan geçmiş durumda. Direkt olarak sayfanın üstünde izleyebileceğiniz video, çoğu kişiye anlamsız gelecek olmasına rağmen yine de kendisini izletmeyi biliyor. Şimdiden iyi seyirler dileriz..