reklamı kapat

POPÜLER

HTC’nin dev ekranlı çerçevesiz telefonu hakkında son gelişmeler

Geçtiğimiz haftalarda Google‘ın Pixel akıllı telefonlarını geliştiren bölümünü 1,1 milyar dolara Google’a satan HTC, yeni Android akıllı telefonunu tanıtmak için gün sayıyor.

Akıllı telefon sektöründen çıkacağı yönündeki tüm dedikodulara rağmen yoluna devam eden HTC, 2 Kasım tarihinde düzenleyeceği etkinlik ile uzun zamandır konuşulan “U11 Plus” modelini görücüye çıkartmaya hazırlanıyor. Bunun için içerisinde büyük bir “U” harfinin yer aldığı davetiye yayımlayan şirket, beklenen model U11 Plus ile çerçevesiz akıllı telefon furyasına giriş yapmak istiyor. 16 Mayıs tarihinde tanıttığı U 11’in üzerine getirilecek olan U11 Plus, şimdiye kadar duyduğumuz kadarıyla 6 inç boyutundaki 18:9 ekranında 2880×1440 piksel çözünürlük sunacak. Gücünü Snapdragon 835 işlemci, 6 GB RAM ve 64 GB ya da 128 GB dahili depolamadan alacak olan telefon, henüz kesinleşmemiş olsa da “Edge Sense” teknolojisiyle karşımıza çıkacak. HTC U 11 modelinde de yer alan Edge Sense teknolojisi, kişilerin telefonu sıkarak farklı işlemler gerçekleştirmesine imkan tanıyor ve bu özellik aynı zamanda Google Pixel 2 modellerinde de aktif olarak kullanılıyor.


Akıllı telefon pazarında ciddi yenilikler yapmasına rağmen geri planda kalan HTC, U11 Plus modeliyle bu gidişatı değiştirmeye çalışacak. Çerçevesiz telefon dünyasına bir modelin daha dahil olacak olması güzel karşılanırken, bakalım U11 Plus’ın satış fiyatı ne kadar olacak?