reklamı kapat

POPÜLER

Türk Telekom’da nihayet ek AKN dönemi başlıyor

Türk Telekom uzun bir süredir beklenen özelliği nihayet kullanıma sundu. Bundan böyle adil kullanım kotasını aşan kullanıcılar ek kota satın alarak kaldıkları yerden kullanıma devam edebilecek. 

Advertisement

2018 yılı itibarıyla adil kullanım kotasının tamamen kalkması planlanıyor. Ancak mayıs ayından sonra kotada az da olsa bazı iyileştirmeler yapılmış durumda. Bilindiği üzere artık internet hızları belirli bir oranda azalıyor. Böylece çok yüksek internet kullanıcıları 3 mbit bağlantıya düşmek zorunda kalmıyor ve bağlantıya göre daha makul bir hızda ay sonuna kadar devam ediyor. Sorun şu ki bazı kullanıcılar internet hızının düşmesini istemese de ay sonunu beklemekten başka bir çözümleri bulunmuyordu.  Türk Telekom nihayet bu soruna bir çözüm getirdi ve ek kota hizmetini devreye soktu.

10 GB, 25 GB, 50 GB ve 100 GB seçenekleriyle ihtiyaca uygun ek AKN paketi alarak kullanıma bağlı hız düşümünü engellemek mümkün. Tek yapmanız gereken almak istediğiniz ek AKN miktarını belirterek 6606’ya SMS göndermek. Örneğin tek seferlik 50 GB ek AKN Paketi satın almak için EK50GB TEK yazıp 6606 ‘ya SMS göndermeniz yeterli. Satın alacağınız ek AKN paketinin her ay otomatik olarak yenilenmesini isterseniz SMS metninin sonundaki “TEK” ifadesini silip 6606’ya gönderebilirsiniz. Paketlerin fiyat bilgilerine buradan göz atabilirsiniz.