reklamı kapat

POPÜLER

Türk Telekom’un internet paketlerinde fiyat değişikliği

Türkiye’de en fazla kullanıcıya sahip internet sağlayıcısı olan Türk Telekom, 1 Temmuz tarihinden itibaren yeni düzenlemeyi kullanıma sunmaya hazırlanıyor. Bu düzenlemeyle birlikte bazı paketlerin fiyatlarında değişiklik yaşanacak.

Türk Telekom kısa bir süre önce sonunda ek AKN dönemini başlatmasıyla gündeme gelmişti. Bu yeni uygulamanın ardından adil kullanım kotasını aşan kullanıcılar ek kota satın alarak internet kullanımına kaldıkları yerden kullanıma devam edebilecek denilmişti.

Henüz resmen açıklanmayan bilgilere bakılırsa yapılan düzenlemenin ardından bireysel kotalı paket tarife ücretlendirmelerine 2 TL zam yapılacak. Limitsiz paket tarife ücretleri ise 7 TL’lik bir artış gösterecek. Hazırnet günlük internet paketlerindeki zam da 2 TL ile sınırlı kalacak. Bunun yanında tamamen limitsiz paketlerde, 300 GB adil kullanım kotalı tarifede, yalın erişim ücretinde ve yalın erişim ücretlerinde bir değişiklik yapılmayacak.

Elbette bu fiyat değişiklikleri tüm Türk Telekom kullanıcıları için geçerli olmayacak. Daha önceden taahhütlü bir anlaşmaya sahip olanlar internetlerini aynı tarifeden kullanmaya devam edecek. Zamlar yeni abonelik başlatanlar, taahhütsüz kullanımı tercih edenler ve paket değişikliği yapanlar için hemen geçerli olacak.

Henüz Türk Telekom tarafından resmen duyurulmayan bu yeni fiyat düzenlemesinin 1 Temmuz‘dan itibaren geçerli olacağı söyleniyor.