reklamı kapat

POPÜLER

HTC

HTC tarafından beklentileri suya düşüren üzücü açıklama

Sektörün artık öne çıkamayan isimlerinden HTC, geçen hafta heyecan verici bir haberle gündeme gelmişti. Ancak bu haberin arkası beklendiği gibi çıkmadı.

Advertisement

Geçtiğimiz hafta çıkan haberde HTC‘nin amiral gemisi U12+ modelinin yerini alacak U13+’ı tanıtmayacağı belirtilmişti. Ayrıca 2019’un ilk çeyreğinde bir amiral gemisi tanıtmayacağı söylenen firmanın, bunun yerine bahar aylarının sonunda orta seviye bir model ile karşımıza çıkacağı söylendi. Ancak burada en çok firmanın “başka bir şey” olarak geçen akıllı telefon planlı dikkat çekmişti. Çünkü kaynaklar bu modelin bir katlanabilir akıllı telefon olacağını belirtmişti. Ancak bu beklenti suya düştü. Kısa süre önce bir açıklama yapan HTC, tüm bu bilgilerin doğru olmadığını belirtti. Başka bir şey olarak geçen telefonun da 5G teknolojisine sahip bir model olduğu açıklandı. Bu açıklamadan sonra U13+ modelini 2019’un başında tanıtacağı söylentileri yeniden başlayan firma, yeni yılda yapay zeka, blok zinciri ve diğer teknolojilere odaklanacağını belirtti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

HTC pazarın artık adı çok da geçmeyen isimlerinden

Öncü olduğu sanal gerçeklik alanına yatırım yapmaya devam edeceğini belirten HTC, telefon sektöründe Huawei, Oppo ve Xiaomi gibi firmalar karşısında ağır yenilgi almış isimler arasında yer alıyor. Bu açıdan artık firmanın işi çok ama çok zor görünüyor.

İlginizi Çekebilir

Çift ekranlı akıllı telefon Nuiba X