reklamı kapat

POPÜLER

Google YouTube

YouTube’dan kullanıcıları memnun edecek yeni reklam hamlesi

Dünyanın en popüler video platformu YouTube, gelirini gösterdiği reklamlar üzerinden elde ediliyor. İşte bu reklamlar için memnun edecek bir hamle bulunuyor.

YouTube, dediğimiz gibi reklamlar sayesinde ayakta kalıyor ve içerik üreticileri destekliyor. Ancak bu reklamlar izleyenler için oldukça can sıkıcı olabiliyor. Çünkü videonun başı yanında içerisine konulan birden fazla reklam, izleme deneyimini oldukça baltalıyor. Bu can sıkan durum özellikle mobilde kendisini gösteriyor. Firma bu sorunu azaltmak adınaysa farklı bir yol deniyor. Bu yeni yolda videonun hemen başında art arda iki adet geçilebilir reklam gösteriliyor. Bu iki reklam izlendikten sonra videonun geri kalanında daha az reklam (Yüzde 40 oranında) karşınıza çıkıyor. Böylelikle videoların reklamlar ile bölünmesini azaltmayı hedefleyen firma, özelliğin hem masaüstü hem de mobilde kullanılacağını belirtiyor. Söylendiği kadarıyla bu altyapı reklam verenlere de fayda sağlıyor. Bu sayede reklam erişiminin tam yüzde 8 ila 11 seviyesinde artacağı söyleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

YouTube büyümeye devam ediyor

Bu büyümenin getirdiği masrafları karşılamak adına gösterilen reklamların da sayısı artıyor. Televizyon dönemini açıkça bitiren platform, rekabet edilemez bir noktada bulunuyor. Artık hemen her konuda videonun yer aldığı platform, özel içerik tarafındaki yatırımlarını da artırıyor. Bu konuda Google’ın büyük çalışmaları bulunuyor.

İlginizi Çekebilir

Dört arka kameralı Samsung Galaxy A9