reklamı kapat

POPÜLER

YouTube

YouTube videolarını reklamsız izlemek için bulunan ilginç yöntem

Dünyanın açık ara en büyük video platformu YouTube, bugün ilginç bir haberle gündeme geldi. Servis için sürpriz bir yöntem bulundu.

YouTube, bildiğiniz üzere reklamlar üzerinde gelir elde eden bir firma. Google’ın bu devasa giderleri olmasına rağmen reklamlar üzerinden milyar dolarlar kazanan ve bunları içerik üreticilerle de paylaşan servisi, bazen reklam konusunda can sıkabiliyor. Burada yeni bulunan bir yöntem ise tarayıcı üzerinde reklamsız video izleme imkanı tanıyor. Şu an çalışan ancak ileride kapatılacağı düşünülen bu yöntem, video bağlantılarına .com’dan sonra bir “.” konulmasıyla daha yapılıyor. Yani “youtube.com./” şeklindeki bir kullanım ile videolar tamamen reklamsız hale geliyor. Bu yöntem ile video başındakiler yanında içindeki reklamlar da gizleniyor deniyor. Kişilere reklamsız video keyfini Premium üyelik ile satan YouTube, bu açığı yukarıda da belirttiğimiz gibi kısa süre içerisinde kapatacaktır deniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

YouTube için kısa süre önce çok önemli bir yenilik gelmişti

YouTube’a geçtiğimiz haftalarda “Video Bölümleri” özelliği eklendi. İsminin kendisini açıkladığı özellik, içerik üreticilerin videolarında bölümler hazırlanmasına imkan tanıyor. Bu sayede videoyu açan kişiler görmek / dinlemek istedikleri kısma kolaylıkla geçiş yapabiliyor. Geçtiğimiz haftalarda hem mobil hem masaüstü için kısıtlı bir kitlede teste çıkan özellik ile içerik üretici örneğin, 20. dakikada performans testi, 30. dakikada kamera testi var gibi bir liste hazırlayabiliyor. Kişiler de bunların üzerine basarak videonun ilgili bölümüne hızlıca geçebiliyor. Özelliğin şu an genel olarak açıldığı ancak herkese gelmesinin biraz zaman alabileceği aktarılıyor.

İlginizi Çekebilir

OPPO’nun zamanında şaşırtan 1 Nisan şakası

İLGİLİ HABERLER