reklamı kapat

POPÜLER

Volkswagen I.D. Vizzion’dan gelen yeni detayla hologram teknolojisine merhaba [Video]

İçerisindeki yapay zeka destekli asistanın ilk yeteneğiyle karşımıza çıkan Volkswagen I.D. Vizzion, seri üretime hazır versiyon konusundaki beklentileri artırıyor.

Volkwagen’in elektrikli I.D. ailesine katmaya hazırlandığı yeni konsept projesi Vizzion’un ilk resmi detayları bundan tam bir hafta önce paylaşıldı. Tasarım görselleri eşliğinde 302 beygirlik güç ve 665 kilometrelik menzil gibi değerleri açıklanan aracın tanıtımı Cenevre Otomobil Fuarı’nda yapılacak. O güne kadar beklediğimiz gibi modelden ipucu niteliğinde paylaşım yapmaya devam eden Volkswagen, bu kez içeride sunduğu fütüristik teknolojiden bir detayı karşımıza çıkartıyor. Beşinci seviye otonom teknolojisi üzerine tasarlandığından ötürü kokpitinde direksiyon bulunmayan Volkswagen I.D. Vizzion’da bu açık kullanıcısını karşılayan hologram teknojisiyle kapatılacak gibi.

Asistandan ilk ipucu

Markanın resmi Youtube hesabından paylaşılan dokuz saniyelik kısa videoda, kokpiti ortadan ikiye bölen konsol üzerine yerleştirildiğini gördüğümüz konsola entegre edilen sistem interaktif bir yapıya sahip. Kapıların açılmasıyla birlikte kullanıcıları “Merhaba” komutuyla karşılayan sistem, geçtiğimiz hafta Volkswagen’in açıkladığı yapay zeka destekli sürüş asistanıyla entegre çalışacak. Sanal bir görüntü üzerinden ses komutu ve el hareketleriyle kontrollerin sağlanabileceği bu asistanın özel bir tasarım üzerinden karaktere sahip olup olmayacağını ise henüz bilmiyoruz. Volkswagen’in 2025’e kadar 20 elektrikli otomobil planının son parçası Vizzion’un maksimumda 180 km/s hıza erişebildiğini de hatırlatalım. Haberin ilgili videosunu ana görsel üzerinden izleyebilir, gelişmeleri LOG.com.tr’den takip edebilirsiniz.