reklamı kapat

POPÜLER

Sandisk 400 GB microSD

Dünyanın en hızlı “400 GB” microSD hafıza kartı

Depolama konusunda gelinen seviye gerçekten hayranlık uyandırıyor. Artık inanılmaz ufak kartlarda çok yüksek depolama alanı sunan firmalar, performans konusunda da sınırları zorluyor. İşte bunlardan bir tanesini dünyaca ünlü Sandisk karşımıza çıkartıyor.

MWC 2018‘in yoğun gündemi içerisinde Sandisk, dünyanın en hızlı microSD hafıza kartını tanıttı. Şirketin Extreme serisinde yer alan kart, tam 400 GB depolama alanı sunuyor. Bu açıdan gerçekten yok artık dedirten kart, şirketin mevcut Extreme UHS-I microSD kartından yüzde 50 daha hızlı. Bu noktada 90 MB/s yazma ve 160 MB/s okuma hızlarına çıkış yapabilen tam adıyla “400GB SanDisk Extreme UHS-I microSDXC”, özellikle drone ve akıllı telefonlara hitap ediyor. Kart sunduğu kapasite ve hız ile 4K video çekimlerinin altından rahatlıkla kalkabiliyor. Dünyanın en hızlısı unvanını Western Digital‘in teknolojileri sayesinde elde ettiği belirtilen kart, tozdan, sudan ve ilginç olarak X-Ray‘den etkilenmiyor. Bu da onu profesyoneller için güvenilir bir çözüm haline getiriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sandisk’in yeni kartıyla tırnağınızın üstü kadar alanda 400GB

Yanlışlıkla silinen dosyaları RescuePRO Deluxe yazılımıyla kurtarabilen kart, söylendiği kadarıyla 8K video kaydına da destek veriyor. Seri RAW fotoğraf çekimlerine de uygun olan kart, tahmin edebileceğiniz üzere hiç de ucuz değil. Bu ürüne sahip olmak için 300 dolar ödemeniz gerekiyor. Ancak profesyonellerin bunu hiç sorun edeceğini düşünmüyoruz.