reklamı kapat

POPÜLER

lexar

Lexar’dan dünyanın ilk 1 TB’lık SDXC hafıza kartı

Piyasaya sürdüğü başarılı depolama çözümleriyle tanınan Lexar, 1 TB’lık SD kartı yurt dışında satışa sundu. Özellikle yüksek depolama kapasitesine ihtiyaç duyan kullanıcılara yönelik geliştirilen SD kart, piyasaya sürülen ilk 1 TB’lık SD kart özelliğini taşıyor. SanDisk birkaç yıl önce 1 TB’lık SD kart prototipini tanıtsa da şirket bu ürünü satışa sunmamıştı. Lexar’ın Professional 633x SDHC ve SDXC UHS-I kart serisi 16 GB’den en büyük 1 TB’ye kadar olan kapasitelerde satılmakta. Bu kart 95 MB / sn’ye varan okuma hızları ve 70 MB / sn’ye varan yazma hızları vadediyor.

1 TB’lık SD kartı satın almayı düşünüyorsanız iki adet 512 GB karttan daha fazla ödeme yapmanız gerekiyor. Lexar bu model için fiyatı 499 doları doları olarak belirlese de hafıza kartı B&H’de yaklaşık 400 dolara satılıyor. Lexar’ın 1 TB’lık hafıza kartının özellikle 4K video çekim yapanlar için ve yüksek çözünürlükte RAW formatında fotoğraf çekimi yapanlar için uygun olduğunu belirtelim.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

1 TB’lık hafıza kartının Türkiye fiyatı belli oldu mu?

Lexar imzalı hafıza kartının Türkiye fiyatı henüz belli olmasa da kartın neredeyse 3 bin TL’den satışa sunulacağını söyleyebiliriz. Lexar imzalı hafıza kartının önümüzdeki aylarda Türkiye’de de satışa sunulması bekleniyor.

İlginizi çekebilir

Elektrik priziyle Wi-Fi sorununa çözüm