reklamı kapat

POPÜLER

Tesla

Tesla Model S, Rus yapımı robotu “öldürdü!” [Video]

Las Vegas’ta devam eden CES Fuarı ilginç bir olaya ev sahipliği yaptı. Elektrikli otomobilleriyle gönlümüzde taht kuran Tesla, bu kez üzücü bir olayla karşı karşıya geldi.

Tesla’nın sürücüsüz otomobili Tesla Model S, fuar alanında Rus robot Promobot v4’e çarptı. Las Vegas’taki Vestgate isimli otelin önünde gerçekleşen olayda Tesla Model S, bir gözetmen eşliğinde sürücüsüz olarak kullanılıyordu. Tesla Model S’in robota çarptıktan 50 metre sonra durabildiğini belirtelim. Ancak paylaşılan videoda bazı ilginçlikler de göze çarpıyor. Bazı kişiler bu videonun sahte olma durumundan bahşediyor. Videoyu dikkatli izlerseniz robot düştükten sonra ekranın sol tarafında bir ip göze çarpıyor. Kaza esnasında bu olayın kaydedilmesi ise işin bir diğer şüphe edici tarafı.  Şirket yurt dışı satış fiyatı 2.000 dolar olan robotun kullanılmaz hale geldiğini belirtse de bu olayın bir PR çalışması olabileceği de belirtiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tesla Model S ve Rus yapımı robot karşı karşıya

Haberin devamında yer alan videoda Tesla Model S’in Rus yapımı robota çarpma anını izleyebilirsiniz. Sizin bu olayla ilgili yorumlarınızı da merakla bekliyoruz.

İlgili video

Tesla Model S’in Rus yapımı robotla çarpışma anı