reklamı kapat

POPÜLER

Tesla Model Y LOG Tasarım

Tesla Model Y için bu yıl yeni bir sürüm gelmeyecek gibi görünüyor

Türkiye’de de satılan popüler elektrikli Tesla Model Y için yakında yeni bir sürüm ya da büyük bir güncelleme gelmeyecek gibi duruyor.

Tesla Çin tarafından verilen bilgiye göre Tesla Model Y için en azından 2024 yılında bir tazeleme çalışması olmayacak. Tesla Çin bu açıklamayı spesifik olarak Çin için yapıyor ancak firmanın Model Y’yi diğer pazarlarda yenilemesi de 2024 için hiç olası görünmüyor. Model Y eğer kaçırdıysanız 2023’te Avrupa’nın en çok satan otomobili olmuştu. Tesla’nın Almanya’da ürettiği Model Y, yıl genelinde Avrupa’nın en çok satan otomobili unvanını alan ilk elektrikli otomobil olarak tarih yazmıştı. Toplamda 254 bin satışı geride bıraktığı hesaplanan araç, Avrupa pazarlarında gerçekten çok beğeni topladı. Yakın zaman önce öğrendiğimiz kadarıyla Model Y dünyanın en çok satan otomobili de oldu. Araç Jato’nun verilerine göre 1,23 milyon adet satarak 1.07 milyon satan Toyota RAV4’ün ve 1,01 milyon satan Toyota Corolla’nın önünde yer almayı başardı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tesla, geçtiğimiz ay gündeme geldiği kadarıyla “Redwood” kod adlı bir “kompakt crossover” geliştiriyor. Birden fazla kaynağın doğruladığı bilgiye göre bu “Redwood” kod adlı “kompakt crossover” için şu an 2025 ortasında üretim hedefleniyor. Bu araçtan belirli bir seviye sonra her hafta 10 bin adet üretmeyi hedeflediği aktarılan Tesla, biliyorsunuz uzun zamandır 25 bin dolarlık bir model ile gündeme geliyor. Bahsi geçen bu kendisi için en ucuz elektrikli aracı pazara “Model 2” adı altında sunması ve Almanya merkezli olarak üretmesi beklenen şirket, BYD’nin etkisini inanılmaz artırdığı pazarda daha düşük fiyatlı araçlar ile öne çıkmak istiyor ve buna hiç olmadığı kadar ihtiyacı bulunuyor.

Tesla Model Y başarısı yanında bu da ilginizi çekebilir: Hyundai’den otomatik çalışan şarj robotu