reklamı kapat

POPÜLER

Tesla Steam

Tesla araçlara güncelleme ile ilginç bir megafon özelliği de geldi

Satışta olan Tesla otomobil modelleri (Model S, Model X, Model 3 ve Model Y) için ilginç bir megafon özelliği de kullanıma sundu.

Tesla, satışa sunduğu araçlarını yazılımsal olarak güncellemeye devam ediyor. Yapılan son güncelleme ile 2019 ve üstü araçlar artık araç içerisinde söylediklerinizi dışarıya sesinizi artırarak aktarabiliyor. Burada özellik sadece 2019 ve üstü araçlar için sunuluyor çünkü bu araçlarda bir dış hoparlör sistemi yer alıyor.

Tesla’nın bu dış hoparlör sistemini koymasının amacı düşük ışıkta yolcuları uyarmaktı ancak firma başka kullanım yolları da buldu. Bunlardan birisi olan megafon özelliği, gerçekten ilginç görünüyor ve farklı ses efektlerine de sahip. Yani sesinizi aracın dışına, çevreye daha farklı şekilde çıkarabiliyorsunuz.

Tesla araçlara en son güncelleme ile gelen diğer yenilikler şunlar

2021.44.25 kodlu güncelleme ile ilk olarak araç içinde oynanabilen Sonic the Hedgehog ve Sudoku oyunları gelmişti. Buna ek olarak araçlar içerisinde TikTok videolarını gösterir hale getiren firma, sinyale bağlı çalışan kör nokta sistemini de devreye aldı. Bu sistem sayesinde sinyal verilen yöndeki kameranın görüntüsü ekrana veriliyor, süreç otomatik olarak çalışıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Koyu arayüz modunun manuel olarak açılabilmesi seçeneğini getiren şirket, bazı arayüz kontrol güncellemeleri yaptığını da aktarıyor. Aynı zamanda araçlarda artık daha önce easteregg olan yılbaşına özel ışıklı bir şov yer alıyor ve alt menü barı istenildiği gibi özelleştirilebiliyor.

Tesla bu konuda hep söylediğimiz gibi rakiplerinin çok ama çok ötesinde yer alıyor. Yeni nesil Tesla otomobil modellerinde yer alan güçlü sistemler, firmaya yazılımsal olarak dev imkanlar sağlıyor.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi Mi 11 Ultra’nın içindeki detaylara bakın