reklamı kapat

POPÜLER

Tesla, Volvo’nun ardından bir çalım da Apple’a attı

Geçtiğimiz günlerde Volvo’nun elinden tasarımcısını kapan Tesla, bu sefer de Apple’ın yazılım mühendisini transfer etti.

2016’nın son günlerinde 1998 yılından beridir Volvo’nun iç tasarım ekibinde görev yürüten, S90 veV90 başta olmak üzere son yıllara damga vuran tasarımlara imza atan Anders Bell ile anlaşan Tesla’da hareketli günler devam ediyor. Özellikle en çok eleştirilen iç tasarım için Bell transferini gerçekleştiren Tesla, halihazırda en büyük kozlarından birisi aynı zamanda günümüzün en gelişmiş sürüş asistanı olan otomopilot sistemi için oldukça önemli bir adım attı.

10 yılı aşkın süredir Apple’da görev yapan yazılım mühendisi Chris Lattner‘i transfer eden Tesla elini iyice güçlendirmiş oldu. Konuyla ilgili resmi açıklama yapan ve resmi Twitter hesabından hoşgelsin mesajı yayınlayan Tesla, Lattner’in otopilot ve otonom sürüş yazılımlarının geliştirme sürecine dahil olacağını ve departmanın başkan yardımcısı olarak çalışmalarını sürdüreceğini açıkladı. Lattner hamlesinin ardından Tesla’nın önemli bir transfer gerçekleştirdiği görüşü hakimken, Swift programlama dili başta olmak üzere birçok önemli projede rol alan bir ismi kaybeden Apple’ın bundan ne derece etkileneceğiyse merak ediliyor.