reklamı kapat

POPÜLER

Mercedes-AMG’nin hiper otomobilinden ilk resmi bilgiler geldi

AMG departmanının patronu Tobias Moers’in geçtiğimiz süreçte geliştirme süreci içerisinde olduklarını doğruladığı hiper otomobil modelinin ismi belli oldu.

İlk detaylarını geçtiğimiz Eylül ayı içerisinde paylaştığımız Mercedes-AMG ortaklığının hiper otomobil projesi artık resmi detaylarına kavuştu. Geçtiğimiz süreçte R50 olarak nitelendirilen “canavar bebeğimizin” artık resmi bir adı var. Mercedes-AMG’nin resmi sitesi üzerinden yapılan açıklamayla Formula 1 teknolojisinin kullanıldığı modelin adı Project One olacağı belirtildi.

mercedeshyper1
Mercedes’in Formula 1 için geliştirdiği W07 kodlu 1.6 litre turbo V6 hibrit motorun görev yapacağı Project One’da elektrik motoru ön tarafta konumlandırılacak. İçten yanmalı ve elektrik motor kombinasyonuyla birlikte 1.000 beygirin üzerinde bir güce sahip olması beklenen modelin tasarımıyla alakalı halen net bir bilgi paylaşılmış değil. Toplamda sadece 300 adetlik üretim rakamıyla sınırlandırılacak olan Project One’ın Eylül ayı içerisinde Frankfurt’ta düzenlenecek olan etkinlikle tanıtılması bekleniyor. Modelle ilgili son gelişmeleri LOG.com.tr üzerinden takip edebilirsiniz.