reklamı kapat

POPÜLER

Project One

Formula 1 motoruna sahip ilk sokak otomobili Mercedes-AMG Project One, şimdi de maviliklere açılıyor

Önümüzdeki hafta düzenlenecek olan fuar kapsamında tanıtılacak olan Mercedes-AMG Project One tabanlı projenin karşı tarafında, geçtiğimiz yılki GT-R projesinden hatırladığımız Cigarette Racing var.

50 yıllık Mercedes-AMG ortaklığında bir kilometre taşı olarak tanıtımı gerçekleştirilen Project One, dünyanın ilk Formula 1 motoruna sahip otomobili olarak tarihe geçti. Toplamda sadece 275 tane üretilecek olan ve 2,27 milyon euro gibi astronomik bir bedel karşılığı satın alınabilen araç, 1.000 beygir güç ve saatte 350 km/ maksimum hız değerleriyle akıllarımızda yer edinmişti. Aston Martin’in Red Bull Racing ortaklığıyla geliştirdiği Valkyrie ile rekabet etmesini beklediğimiz Project One’ın macerası asfalttan önce denizde başlayabilir. Önümüzdeki hafta kapılarını açacak olan Miami Boat Show 2018 kapsamında tanıtılmak üzere bir tekne projesine ilham olan aracın genleri, performans konusunda da ortalığı hareketlendirecek gibi gözüküyor.

Anımsatan parçalar

LOG takipçilerinin hatırlayacağı üzere geçtiğimiz yıl da karşımıza benzeri bir projeyle çıkan Mercedes-AMG’nin ortağı bu yılki projede de yine değişmedi. AMG’nin 50. yılını kutlamak adına GT-R baz alınarak geliştirilen tekne projesinde de karşımıza çıkan Cigarette Racing, bugün ilk ipucu görseli paylaşılan yeni projede de bizleri selamlıyor. Cigarette Racing 515 Project ONE adıyla tanıtılacağı açıklanan performans teknesinin, aracı anımsatan detaylarının bulunduğu dış bölümü, içerideki muhtemel paylaşımın da habercisi aslında. Teknik detayları şimdilik gizli tutulan teknenin, 3.100 beygirlik değerle tanıtılan geçtiğimiz yılki projeden daha ileride olmasını bekliyoruz. Tabi ki 1,8 milyon dolarlık etiket fiyatından da.

İlginizi çekebilir

İLGİLİ HABERLER