reklamı kapat

POPÜLER

AMG-Cigarette Racing 3100 beygirlik güçle denizlere açılıyor

18 Şubat 2017

10 yıllık ortaklığı geride bırakan AMG-Cigarette Racing ekibi AMG’nin 50. yılını maviliklerde kutluyor.

Performans tekneleri üretiminde önemli bir marka olan Cigarette Racing’in AMG’nin 50. yılına özel olarak tasarladığı ve ilk detayları geçtiğimiz hafta içerisinde ortaya çıkan proje artık resmi olarak karşımızda. On yıl gibi süredir AMG teknolojisini kendi mantalitesiyle orta noktada buluşturarak denizlere açılan Cigarette Racing’in AMG GT R’dan esinlenerek meydana getirdiği performans teknesinin teknik özelliklerine yakından baktığımızda eminiz sizler de bizim gibi adının hakkını gerçekten veriyor diyeceksiniz.


Geliştirme aşamasında tıpkı GT R’da olduğu gibi karbon fiber parçaların kullanıldığı teknenin gövde rengi geçtiğimiz hafta açıklandığı gibi yeşil canavarın özgün yeşiliyle detaylandırılıyor. Daimler grubunun tasarım ekibi tarafından dizayn edilen bu renk şemasıyla birlikte teknenin içerisindeki koltuklarda AMG Performans Stüdyosu‘nun çalışması üzerine tekneye dahil edildi. Teknenin tasarımı şüphesiz dikkat çekiyor lakin performans değerleri tüm bu projeyi daha anlamlı hale getiren şüphesiz en önemli etmen.


Teknenin performans görevini sekiz silindirli iki adet performans motoru üstleniyor. İlk başta projenin AMG adıyla üretildiğini görüp güç ünitesinin de AMG tarafından geliştirildiğini düşünebilirsiniz lakin teknede görev yapan motorlar deniz taşıtlarının yanı sıra otomobiller için de motor teknolojileri üreten Mercury Racing tarafından temin ediliyor. 1350 ve 1550 beygir güç üreten bu motorların birleşmesiyle birlikte ortaya 3100 beygirlik bir deniz canavarı çıkıyor. Modelle ilgili açıklamalarda bulunan Cigarette Racing CEO’su Skip Braver; “Tanıtımını gerçekleştirdiğimiz ve şu an kadar ürettiğimiz en ekileyici performansa sahip bu tekneyle birlikte 10 yıllık iş birliği içerisinde olduğumuz AMG ile olan ortaklığımızdan gurur duyuyoruz.” diyerek önümüzdeki yıllarda da bu ortaklığın devam edeceğinin altını çizdi. Cigarette Racing ekibinin tekne için belirlediği satış rakamıysa 1,8 milyon dolar.

YORUMLAR