reklamı kapat

POPÜLER

Mercedes-AMG
Mercedes-AMG
Mercedes-AMG
Mercedes-AMG

1.600 beygirlik motoruyla dikkat çeken Mercedes-AMG imzalı sürat teknesi

16 Şubat 2019

Mercedes-AMG ve Amerikan tekne üreticisi Cigarette Racing iş birliği tüm hızıyla sürüyor. Geçtiğimiz yıl her Mercedes-AMG ve Cigarette Racing, tekne projeleriyle dikkat çekmişti.

Her iki şirket bu kez yepyeni bir tekne projesiyle karşımıza çıkıyor. Lüks sportif tekne Mercedes-AMG GT 63 S’in dört kapılı modelinden ilham alıyor. Cigarette Racing 41 ′ AMG Carbon Edition olarak adlandırılan tekne her açıdan hızlı görünüyor. Bir önceki modelde 1.550 beygirlik bir motor tercih eden şirket bu kez 1.600 beygir güç sunan bir motor kullanıyor. Süperşarj 2,6 litre hacimli V8 motoru bünyesinde barındıran tekne saatte maksimum 130 kilometre hıza ulaşabiliyor. GT R Sigara modelinden 225 kilogram daha hafif olan teknenin gövdesinde karbon fiber malzeme kullanılıyor. Dümen, zemin kaplaması, tavan döşemesi ve sert tavanda üst düzey malzemeler kullanılıyor. Standart hızda 20, en yükse hızda 8 kişinin seyahat edebileceği teknenin iç kısmında navigasyon, motor verilerini ve ortam aydınlatmasına sahip Garmin imzalı ekran yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Teknenin satış fiyatı açıklandı mı?

Güçlü performansı haricinde iç mekanda sunduğu lüks detaylarla da göze çarpan teknenin satış fiyatı ve ne zaman satışa sunulacağı henüz bilinmiyor. Mercedes-AMG imzasını taşıyan sürat teknesinin lükse önem veren kullanıcıların ilgisini çekeceğini söyleyelim.

İlginizi çekebilir

McLaren 720S ile bir rekor kırıldı