reklamı kapat

POPÜLER

Mercedes-AMG GT-R’ı iki tekerlekli dünyaya taşıyan yarış bisikleti

Mercedes ile sınıfının önemli bisiklet üreticilerinden bir tanesi olan Rotwild’i bir araya getiren AMG GT-R bisiklet projesi, performansı iki tekerleğe taşıyor.

Egzotik sınıfta yer alan otomobillerin yeni jenerasyonlarıyla tanıtılmasıyla birlikte diğer alanlarda gerçekleşecek ortak projelerin de bir anlamda temelleri atılmış oluyor. Saat, tekne ve diğer giyim ürünleriyle genişleyen bu yelpazesinin temel taşlarından bir tanesi de bisikletler. Özellikle son dönemlerde elektrikli versiyonlarıyla karşımıza çıkan bisiklet ortaklıklarına dahil olan son model Mercedes-AMG GT-R oldu. Geçtiğimiz aylarda Cigarette Racing ortaklığıyla 3100 beygirlik performans teknesine ilham olan “canavar” bu kez genetiğini yarış bisikletine veriyor.

Sınırlı sayıda üretilecek

Mercedes-AMG ile Almanya merkezli üretici Rotwild‘ı bir araya getiren yarış bisikleti projesi RS.2 adıyla bizleri karşılıyor. Tepeden tırnağa el üretimi olan bisikletin gövdesi de GT-R’da olduğu gibi karbon fiberden üretilmiş. Monokok yapıda olan bu gövdeye boyutu 29 inç olan yine karbon jantlar eşlik ediyor. GT-R’la özdeşleşmiş yeşil renkten parçalar taşıyan bisikletin üzerinde yer alan “Yeşil Cehennem’in canavarı” ibaresi de araca atıfta bulunulan parçalar arasında. Toplamda sadece 50 adet üretileceği açıklanan Rotwild RS.2’nin yurt dışı etiket fiyatıysa 8.290 dolar olarak paylaşılıyor. Geçtiğimiz dönemde de benzer projelere imza atan ikilinin gelecekte de yeni uyarlama bisikletleri kullanıcılarla buluşturması bekleniyor.