reklamı kapat

POPÜLER

Mercedes-AMG GT Black Series

Mercedes-AMG GT Black Series ile gelen Nürburgring rekoru [İzle]

AMG tarafından geliştirilmiş en güçlü V8’e sahip olmasıyla zihinlerimizde yer edinen Mercedes-AMG GT Black Series, “Yeşil Cehennem” rekorunu ele geçirdi.

GT ailesini piyasaya sunduğu andan itibaren hızlı bir şekilde versiyon çeşitliliğini de gerçekleştiren Mercedes cephesi, bu alandali son adımını temmuz ayında attı. GT R Coupe ve GT 63 S modellerinin ardından karşımıza çıkarılan Mercedes-AMG GT Black Series, sunduğu performansla ailenin performans limitlerinde konumlandırıldı. 4.0 litrelik V8 AMG motoru üzerinde yapılan geliştirmelerle, 720 beygirlik güce sahip olan model, AMG tarafından üretilmiş en güçlü V8 motoru bünyesinde barındırmasıyla zihinlerimizde yer edindi. 325 km/s’lik maksimum hız ve 3,1 saniyelik 0-100 gibi üst seviye performans verileriyle de dikkat çeken GT Black Series, şimdi de Nürburgring rekoruyla gündemde.


Mercedes-AMG GT Black Series Nürburgring rekorundan detaylar

Rekor sürüşünde pilotajlık görevi Maro Engel tarafından yürütülen modelin, seri üretim bazında liderliğe oturuşuna şahit oluyoruz. Gerçekleştirilen iki sürüşte 6:43.616 resmi dereceyle rekoru ele geçiren GT Black Series tahtın yeni sahibi oluyor. Yaklaşık iki yıldır Lamborghini Aventador SVJ’nin 6:44.97 ile elinde tuttuğu rekorun, bu şekilde yaklaşık 1 saniye bazında iyileştirildiğini görüyoruz. 2021 model yılıyla tanıtımı gerçekleştirilen ve satış süreci önümüzdeki günlerde başlayacak olan modelin, bu rekor ile şimdiden çok önemli bir rozetle asfalta çıkacağı aşikar.