reklamı kapat

POPÜLER

İsviçre çakısı gibi hayat kolaylaştıran çok fonksiyonlu kalem

Her geçen gün birden fazla amaca hizmet eden ürünlere yenileri ekleniyor. Şimdi de ChargeWrite isimli tasarım teknolojik ve geleneksel ihtiyaçlarımızı bir araya getiriyor. Dışarıdan bakıldığında sıradan bir kaleme benzeyen bu ürün aslında çok daha fazlasını vadediyor.

Teknoloji hızla ilerlerken günlük hayatımızda yanımızda taşımamız gereken eşyaların sayısı giderek artıyor. Telefonlarımız ya da bilgisayarlarımız için bir taşınabilir şarj cihazı, yapacağımız sunumu attığımız harici bellek, cep telefonuyla tabletleri kullanmayı kolaylaştıran stylus kalemler… Peki ya tüm bunları ayrı ayrı taşımamız gerekmeseydi nasıl olurdu? Bu fikirden yola çıkan ChargeWrite bahsi geçen ürünlerin hepsini tek bir tasarımda bir araya getirdi.

ChargeWrite iki farklı versiyonla kullanıcı karşısına çıkıyor. Bunlardan ilki hem normal hem de stylus kalem gibi kullanılabiliyor. Aynı zamanda 1000 mAh kapasiteli bir power bank olmasıyla dikkat çekiyor. Bu ürünü sadece 29 dolara almak mümkün oluyor. İkinci versiyonunun fiyatı ise 39 dolar. Bu tasarımda stylus kalem ve 650mAh kapasiteli power bank’in yanı sıra 16 GB’lık harici bellek yer alıyor. Üstelik her iki kalemde de hem lightning hem de micro USB girişi bulunuyor. Böylece birçok elektronik cihazla uyumlu çalışabiliyor. Tabii USB Type C’nin eksikliğini hissetmedik desek yalan olur.

Bu ürünlerden birine sahip olmak için ChargeWrite’ın Indiegogo kampanyasına katkıda bulunmak yeterli oluyor. Son tasarımına ulaşan çok amaçlı kalem alıcılara gönderilmeye başlandı bile.