reklamı kapat

POPÜLER

Logitech VR Ink Pilot Edition

VR dünyasına özel stylus: Logitech VR Ink Pilot Edition [Video]

Dünyanın en büyük çevre birimleri üreticilerinden Logitech, kısa süre önce VR dünyasına özel stylus kalem modeli VR Ink Pilot Edition ile karşımıza çıktı.

Ürün gamı oldukça büyük olan Logitech, VR tarafında da önemli bir adım attı. Sanal gerçeklik başlıkları için bir stylus kalem hazırlayan firma, VR Ink Pilot Edition ile özellikle endüstriyel tasarımcıların dikkatini çekmeye çalışıyor. Alışılmışın biraz dışında bir tasarımı bulunan bu kalem, ilginç olarak hem normal bir yüzeyde hem de havada çizim yapmanıza imkan tanıyor. Bu sayede örneğin bir otomobili iki boyutlu olarak çizebiliyor, bunu sonradan üç boyutlu ortama aktararak düzenlemeye devam edebiliyorsunuz. Bu imkan yukarıdaki videoda görebileceğiniz üzere gerçekten çok kullanışlı duruyor. Bazı çizimler direkt olarak üç boyutlu ortamda yapılamıyor. Bazı hassas detayların ise üç boyutlu olarak düzenlenmesi gerekiyor. İşte bunu bir araya getiren Logitech VR Ink Pilot Edition, bünyesinde basınç hassasiyetine sahip bir uç taşıyor.

Logitech VR Ink Pilot Edition
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Logitech VR Ink Pilot Edition kime hitap ediyor?

Bu ürün firmanın da belirttiği üzere son kullanıcıya yönelik bir çözüm değil. Logitech burada daha çok kurumsal alanı yani firmaları hedefliyor. Şimdilik HTV Vive temelli kullanım senaryosu gözler önüne serilen ürün, ne zaman satışa çıkacak ya da kaça satılacak bilinmiyor. Tasarım sürecini hızlandırma konusunda önemli bir adım olarak görülen kalem, son kullanıcıya da çok uzun görünmüyor. Amatör olarak gerçekten inanılmaz çizimlere imza atan çok yetenekli insanlar bulunuyor.