reklamı kapat

POPÜLER

Logitech MX Ink

Meta Quest başlıklar için hazırlanan kalem Logitech MX Ink tanıtıldı

Meta Quest başlıklar için hazırlanan kalem modeli Logitech MX Ink tanıtıldı. Ürün tasarımcılara ve sanatçılara odaklanıyor.

Meta Quest 3 ve Meta Quest 2 ile tam uyumlu olan Logitech MX Ink, sanal ortamda çizim/tasarım yapılması için hazırlanan bir kalem modeli. İki boyutlu ortamda içerik üreten yaratıcı kişilerin üç boyutlu ortama uyum sağlamasını kolaylaştırmayı hedefleyen kalem, çok hassas çalışıyor. MX Ink bağlandığı zaman Quest başlıkların kendi kontrolcüleri de devre dışı kalmıyor. Bu konuda bir ilke imza atılıyor ve kontrolcüler ile kalem aynı anda kullanılabiliyor. Uç kısmı basınç algılama özelliğine sahip olan ve bu sayede fiziksel yüzeylerde de kullanılabilen kalem, Quest için hazırlanan birçok tasarım uygulamasına tam destek veriyor. İstenirse MX Mat çalışma yüzeyi ve MX Ink isimli şarj istasyonuyla satın alınabilecek model, kaça satılacak belli değil ancak yıl sonunda elde edilebilecek. Firmadan yakında yeni bir bütçe dostu sanal gerçeklik başlığı da gelecek. Resmi kayıtlarda Meta Quest 3S olarak görülen yeni başlık, daha önce çıkan bilgilere göre 499 dolarlık Quest 3’ten daha ucuza satılacak. Uygun fiyatına bağlı olarak daha düşük donanımlar üzerine kurulacak Quest 3S, iddia edildiği kadarıyla Quest 3’ten farklı olarak 2208 x 2064 değil 1920 x 1832 piksel çözünürlükte ekranlar barındıracak ve 512 GB değil 256 GB dahili depolama ile gelecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Biraz daha hafif ve kompakt olacağı belirtilen ürün, Quest 3’ün önündeki kamera ve sensörleri taşımayacağı için bir artırılmış gerçeklik özelliğine sahip olmayacak. Bu bağlamda modelin çevrenin canlı görüntüsünü göstermeyeceği düşünülüyor. Yakında daha fazla detayın çıkması beklenen ürün, şirket içinde ‘Ventura’ kod adıyla geliştiriliyor ve 2024’ün sonunda tanıtılması bekleniyor.

Logitech MX Ink yanında bu da ilginizi çekebilir: Motorola’nın uzaktan kablosuz şarj teknolojisi