reklamı kapat

POPÜLER

Kickstarter rekortmeni hepsi bir arada ceket: Baubax [Video]

Kickstarter’da yalnızca teknoloji alanında değil diğer kategorilerde de projelere yer veriliyor. En popüler kategorilerden biri diğeri de tasarım. Söz konusu kategorilerdeki ürünler çok fazla ön plana çıkma şansı bulmasa da bazen oldukça başarılı projeler karşımıza çıkabiliyor. Bunlardan biri olan Baubax isimli ekibin geliştirdiği seyahat ceketi, “Bir kıyafet ne kadar özel olabilir ki?” sorusuna cevap niteliği taşıyor.

Kadın ve erkekler için 4’er farklı modeli bulunan ceketin her yerinde farklı bir özellik bulunuyor desek yeridir. iPad ve akıllı telefon için ayrı cepleri bulunan kıyafette taşınabilir güç kaynağı için de farklı bir kısım bulunuyor. Kıyafet o kadar ince düşünülmüş özellikler sunuyor ki, içeceğin koyulabileceği ayrı bir cep dahi eksik edilmemiş. Güneş gözlüğü, pasaport ve kulaklık için de ayrı ceplere sahip olmasıyla gerekli olan tüm eşyaları yanınızda taşımaya imkan sağlıyor. 2 saniye gibi kısa bir sürede şişirilen yastığıyla yolculuklarda rahatça uyumayı sağlayan ceket, gözü kapatan kapşonuyla rahatsız edici ışıktan korunmayı mümkün hale getiriyor. Fermuar kısmında yer alan stylus yerinden çıkartılarak hem telefonlarda kullanılabiliyor hem de kalem kısmı sayesinde yazı yazmayı sağlıyor. Kol kısmında yer alan eldivenler, soğuk havalarda yolculuk yapan kişilerin imdadına yetişiyor.

Kickstarter’da yalnızca 20 bin dolar destek beklerken neredeyse 2 milyon dolara yakın bağış toplayarak Kickstarter‘ın bu alandaki rekorunu kıran bu çok fonksiyonlu cekette yer alan özelliklerin toplam değeri 319 dolar. Ancak bu ceketlerden birine sahip olmak için 119 dolarlık destek vermek yeterli oluyor. Bu özel kıyafetin destekçilere ulaştırılacağı tarih olarak ise kasım ayı işaret ediliyor.

VİDEO