reklamı kapat

POPÜLER

Sherlock Holmes: The Devil’s Daughter incelemesi

Kafamızı nereye çevirsek bir Sherlock adaptasyonuna denk geldiğimiz zamanlardayız. Yalnızca günümüzde değil, geçmişte de uyarlaması belki de en fazla yapılan karakter oldu. İzlemesi keyifli olsa da, Holmes’a has çözüm sürecinin bir parçası olmak apayrı bir heyecan gerçekten de

Robert Downey Jr. Sherlock Holmes karakterine büründüğünde harika bir işçilik ortaya koymuştu. Pek çokları için yıllardır beklenen adaptasyon sonunda gerçekleşmişti, artık bundan daha iyi bir Sherlock yaratılamazdı. Nasıl da yanıldılar… BBC, Steven Moffat’ın önderliğinde bir Sherlock hazırlayıp, başrol için de Benedict Cumberbatch’i tercih ettiğinde sonucun bu kadar inanılmaz olacağını öngörmüş müydü bilemiyoruz. Lakin şurası kesin ki, Cumberbatch’in tam anlamıyla yaşayarak hayat verdiği Sherlock inanılmaz bir başarı yakaladı.

Şu an bu markanın akıl almaz bir hayran kitlesi varsa bunun sebebi kesinlikle Benedict oldu. Ki bunun yanında Elementary gibi bir Amerikan adaptasyonu ve House MD gibi konuya farklı açıdan yaklaşan bir uyarlaması da bu markayı günümüze taşımakta önemli rol üstlendi. İşin oyun tarafında ise, Ukraynalı Frogwares firması uzun yıllardır bu ismin altında ezilmeme mücadelesi veriyor aslında.

YORUMLAR