reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Panasonic’ten kıyafetleri dezenfekte eden akıllı askı

Uzun yol gezilerinde kıyafetlerinizi sık sık yıkayamayacağınızdan endişeleniyor ve aynı kıyafeti tekrar giymek durumunda kalıyorsanız, kıyafetlere sinen sigara, toz ve benzeri kokular oldukça rahatsız edici olabiliyor. Ancak akıllı kıyafet askısı Nanoe X bu sorunu rafa kaldırıyor.

Advertisement

Akıllı askı Nanoe X, kuru temizleme gerektirebilecek ceket benzeri ürünlerde tercih edilebilecek bir cihaz olarak öne çıkıyor. Cihaz belki kıyafetlerinizi yıkamıyor ancak dezenfekte edebiliyor. Lekeleri çıkarmasını beklememeniz gereken askı, ter, sigara, parfüm kokusu gibi kıyafet üzerine sinen kokulardan kurtulmanızı sağlıyor. Dönemsel alerjilere sahip kullanıcılar için kıyafeti polenlerden de arındırıyor. Panasonic’in ürettiği Nanoe X, her ne kadar çok basit bir işlem gerçekleştiriyor gibi görünse de bu işlemin çok uzun sürdüğünü itiraf etmek gerek. İki farklı temizleme modu bulunan askının kıyafeti tamamen dezenfekte edebilmesi için 5-7 saat boyunca çalışması gerekiyor.

Panasonic Nanoe X şimdilik sadece Japonya’da satışa sunulmuş durumda. 180 dolar fiyata sahip olan akıllı askının pratik bir ürün olduğunu söylemek zor. Özellikle üzerine sadece tek bir parça kıyafet asılabildiği düşünülünce… Çok iyi planlama yapmak gerekiyor. Tabii basit bir şekilde kıyafetlerinizi standart bir askıya asıp, balkonda havalandırabilir ya da direkt yıkayabilirsiniz.