reklamı kapat

POPÜLER

AMD
AMD

AMD Radeon Vega Frontier’ın fiyatı netlik kazandı

AMD, merakla beklenen “Vega” grafik işlem ünitesi (GPU) mimarisini taban alan ilk ürünü Radeon Vega Frontier Edition’ı satışa sundu. Yeni nesil veri bilimcileri, oyun tasarımcıları ve görselleştirme profesyonelleri için tasarlanmış dünyanın ilk grafik kartı olan Radeon Vega Frontier Edition, kıyaslanabilir rakip karttan yüzde 172’ye kadar daha yüksek render performansı sağlıyor.

Yüksek Bant Genişliği Arabellek Kontrolcüsü ile dünyanın en gelişmiş GPU bellek mimarisine sahip olan Radeon Vega Frontier Edition, geleneksel GPU bellek kapasitesini 256 TB’a çıkararak, kullanıcıların dev veri setleriyle kolayca baş edebilmesine ve DeepBench testinde rakibe kıyasla yüzde 33’e kadar daha hızlı performans göstermesine imkan tanıyor.

Radeon Vega Frontier Edition, AMD’nin açık kaynaklı ve tam olarak ölçeklendirilebilen ROCm yazılım platformu ile birlikte, öncüler için yapay zeka (AI) gibi alanlarda sınırları zorluyor. Geliştiriciler artık makine öğrenim algoritma geliştirmesi için “Vega” mimarisinin gücünü, Radeon Instinct hızlandırıcılarıyla donatılmış dev sunuculara eklemeden önce, pazardaki diğer GPU’lardan daha hızlı olan Radeon Vega Frontier Edition’la kullanabiliyor.

Radeon Vega Frontier Edition grafik kartı, bir oyun geliştiricisinin iş akışındaki her aşama için optimize edilmiş tek bir GPU sağlayarak, oyun geliştirme sürecini basitleştiriyor ve hızlandırıyor. Bu varlık üretiminden, oyun testine ve performans iyileştirmesine kadar her şeyi kapsıyor. Radeon Pro Settings kullanıcı ara yüzüyle birlikte kullanıcılar, “Radeon Pro Mode” ve “Gaming Mode” arasında kesintisiz bir şekilde geçiş yapabiliyor, böylece Autodesk Maya gibi animasyon uygulamaları üzerinde geliştirme ile AMD’nin GPUOpen girişiminde bulunan ücretsiz, açık kaynaklı araçlarla performans iyileştirmeleri gibi seçimlere sahip oluyor.

Radeon Vega Frontier Edition’ın işlem gücü ve açık yazılım ekosistemine verdiği destek, yeni tür geliştirici ve film yapımcılarının, sanal gerçeklik (VR) ve 360 derece video içeriklerde yenilikler üretmesine de olanak tanıyor. AMD’nin en hızlı Radeon VR Ready Creator grafik kartı olan Radeon Vega Frontier Edition, çoklu GPU’lu Radeon Pro Duo çözümüne göre SteamVR testinde yüzde 21 daha yüksek skora ulaşıyor. AMD’nin 360 derecelik video birleştirme teknolojisi olan Radeon Loom ile üreticiler, yüksek çözünürlüklü videoları gerçek zamanlı olarak birleştirebiliyor.

Radeon Vega Frontier Edition grafik kartları, seçili bölgelerdeki e-ticaret sitelerinde hava soğutmalı versiyonu için 999 dolar son kullanıcı fiyatıyla satışta olacak. Sıvı soğutmalı versiyonun ise üçüncü çeyrekte 1.499 dolar son kullanıcı fiyat etiketiyle satışa çıkması bekleniyor