reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Sosyal medya bağımlılarına özel akıllı gece lambası: Aumi Mini [Video]

Söz konusu akıllı ampül veya lamba olduğunda değerlendirme altına alınabilecek birçok farklı alternatif bulunuyor. Aumi Mini ise farklı bir şekilde öne çıkıyor: Bu gece lambası kullanıcılarının sosyal medyayla bağının kopmasına engel oluyor.

Advertisement

Aumi daha önce akıllı gece lambası projesini Kickstarter’a taşımış ve başarılı bir sonuç elde edilmişti. Aynı firma şimdi daha ufak bir akıllı gece lambası olan Aumi Mini ile karşımıza geliyor. USB bağlantısı üzerinden çalışan bu akıllı gece lambası kablosuz internete bağlanıyor. IFTTT desteği sayesinde rakiplerinden çok daha kullanışlı bir hal alıyor. Bu sayede önceden komut verip dışarıda yaşananlardan haberdar olabiliyorsunuz. Örneğin yağmur başlarsa ışık rengi maviye dönsün gibi bir tercihte bulunabiliyorsunuz. Ancak Aumi Mini’nin marifetleri bununla sınırlı kalmıyor. Arzu ederseniz sosyal medya hesaplarına dair bildirimlerden de haberdar olabiliyorsunuz. Bu özellik sayesinde telefonunuza bakmadan yazdığınız bir şeyin retweetlendiğini öğrenebilir veya önemli bir iş maili geldiğinden haberdar olabilirsiniz. Tabii bu özelliğin sosyal medya bağımlılığı açısından pek de iyi olmadığını dile getirmekte fayda var. Aumi Mini bir yandan hayatı kolaylaştırıp, bir yandan da sosyal medyadan uzak kalmayı zorlaştırıyor.

Hazırlanan uygulama sayesinde akıllı telefonunuzla kontrol edebileceğiniz Aumi Mini’ye sahip olabilmek için Kickstarter kampanyasına 24 dolar katkıda bulunmak gerekiyor.

VİDEO

https://www.youtube.com/watch?v=4d7IDgxqdD8