reklamı kapat

POPÜLER

Audi, Mercedes-AMG’nin projesine “hiper” hızda cevap verecek

Audi Sport patronu Stephan Winkelmann, hiper otomobil ligine dahil olacaklarına dair iddialara ilk ağızdan yanıt verdi.

Kasım ayı içerisinde Quattro GmbH departmanının ismini Audi Sport GmbH olarak değiştiren Audi, yeniden şekillenen bu departman ile ilk ciddi adımı hiper hızda atacak gibi gözüküyor. Mercedes-AMG’nin geliştirme sürecinde olduğu ve sadece 300 adetle sınırlandırılacağı hiper otomobili Project One‘ı eylül ayı içerisinde Frankfurt’ta düzenlenecek olan etkinlikle tanıtması bekleniyor. Şimdi bu modelin karşısına çıkacak rakip için ilk adım Audi’den gelecek gibi gözüküyor. Konuyla ilgili açıklama ise Audi Sport patronu Stephan Winkelmann‘dan geldi.

Audi’nin, Mercedes ve AMG’nin geliştirdiği Project One‘a karşı bir hiper otomobil geliştirmesi gerektiğine inandığını belirten Winkelmann, Avusturalya’nın dayanıklılık yarışı Bathurst 12 sırasında gazetecilerle buluşarak ilgi çeken açıklamalarda bulundu. Audi Sport markasının bu değerde bir otomobil için gerekli altyapı ve yarış kültürüne sahip olduğunu belirten Winkelmann “Eğer bu oldukça sınırlı üretim rakamına sahip pahalı bir otomobil olacaksa markanın değeri için bence bu güzel bir fikir. Her zaman anlatacak bir hikayeniz olmalı, burada da bunu oluşturup istikrarı sürdürecek bir gelenek var. Şu an sadece varsayım üzerine konuşuyoruz lakin Audi Sport’un böyle bir otomobil yapacak potansiyeli var.” diyerek Audi’nin Mercedes’in ardından hiper otomobil pazarına yepyeni bir modelle girmesinin sürpriz olmayacağının altını çizdi.

Winkellman’ın açıklamalarının ardından beklentileri iyice yükselten Audi’nin bu alanda mücadeleye dahil olacak aracı üzerinde nasıl bir geliştirme süreci yürüteceğiyse merak ediliyor.