reklamı kapat

POPÜLER

HMD Global Nokia

HMD Global’den Nokia telefonların geleceği için heyecanlandıran adım

Nokia markasının arkasında yer alan HMD Global, kısa süre önce PureView markasını kayıt altına almıştı. Firma bunlar arasına iki yeni marka daha ekledi.

HMD Global, Nokia markasıyla çok iyi işler yapıyor. Ürettiği telefonlar özellik Çin pazarında inanılmaz satan firma, geçmişten izlerle geleceği kurmak için de çalışıyor. Dediğimiz gibi geçen hafta PureView markasını kayıt altına alan firma, şimdi iki farklı kayıt daha gerçekleştirdi. Bunlar PureDisplay ve Face Unlock olarak karşımıza çıkıyor. Face Unlock adından da anlaşılabileceği üzere yüz tanıma için alınmış. Mevcut bazı telefonlarına yazılım güncellemesiyle yüz tanıma getiren firma, bu özelliği gelecek modellerde standart hale getirecek gibi görünüyor. Burada yeni alınan PureDisplay daha çok dikkat çekiyor. Bunun eski PureMotion HD+ teknolojisiyle bağlantılı yeni bir teknoloji olabileceği tahmin ediliyor. Burada gün ışığı altında ekrana bakmayı kolaylaştıran polarize özellikli gelişmiş bir ekran paneli / teknolojisi bekleniyor. Bu ekranın saniyede 90 ya da 120 kare gösterebileceği yapılan tahmin arasında yer alıyor. Bu arada firmanın daha önce aldığı Xpress-On markasını da bulunuyor.

HMD Global Nokia

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

HMD Global’in Nokia PureView markası neden önemli?

Bu marka akıllara hemen üstün kamera kaliteleriyle bilinen Nokia 808 PureView ve 41 megapiksel Lumia 1020 gibi modelleri getiriyor. Firmanın aldığı PureView markası altında çok gelişmiş kamera sistemlerine sahip yeni modeller tanıtacağı iddia ediliyor. Hatta Nokia 808 PureView ya da Lumia 1020’nin 2018 versiyonlarını duyuracağı dahi söylenen firma, bu adımla daha büyük heyecan yaratıyor. Sık sık beş arka kameralı Nokia 9 ile gündeme gelen firmanın, bu markayı ilk olarak bu modelde de kullanabilme ihtimali bulunuyor. Nokia 9 için firmanın Zeiss ile çalıştığı biliniyor. Bu da beklentileri oldukça yükseltiyor.

İlgili Video

Firmanın geri döndürdüğü efsane modellerden