reklamı kapat

POPÜLER

Apple Glass

Apple Glass hakkında yeni bir iddia ortaya çıktı

Apple Glass ile ilgili haberlere bir yenisi daha eklendi. Akıllı gözlük için yarı iletken üreticisi TSMC ile iş birliğine imza atan şirket gözlükle ilgili çalışmalarını sürdürüyor.

Gelen son bilgilere göre şirket, akıllı gözlüğünde ultra gelişmiş microOLED ekranlar tercih edecek.  Artırılmış gerçeklik gözlüğünde microOLED ekranın kullanılmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Mikro OLED ekranlar, normal OLED ekranlara kıyasla daha ince, daha küçük ve daha verimli ekranlar olarak öne çıkıyor. Bu ekranın aynı zamanda akıllı gözlük için de ideal bir ekran tipi olduğundan söz ediliyor. Mikro OLED ekranların geliştirilme aşamasında olduğu ve bu ekranların seri üretime hazır hale gelebilmesi için bir kaç yılı alacağı konuşuluyor. Bu da gözlüğün 2023 yılında satışa sunulacağı iddialarını kuvvetlendiriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple Glass hakkında bilinmesi gerekenler

Gözlük yeni bilgilere göreyse bünyesinde tam 8K çözünürlükte iki adet ekran taşıyacak. Bu açıdan piksellerin kesinlikle sayılmadığı çok keskin bir görüntü sunacak Glass, aktarıldığı kadarıyla göz takip özelliğine de sahip. Kullanıcıların gözlükle gelen bantları diledikleri gibi değiştirebileceği de söyleniyor. Dışında bir LiDAR sensör ile birden çok sayıda kameranın olacağını duyduğumuz gözlüğün 3.000 dolardan satışa sunulacağı iddia ediliyor. Gözlüğün bu fiyattan satışa sunulması durumunda herkese hitap etmeyeceğini şimdiden söylemek mümkün.

Haberde kullanılan görsel temsilidir

İlginizi Çekebilir

Xiaomi telefonlarını burada test ediyor