reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Akademi robot takımı İTOBOT, FIRST Robotics şampiyonasında

23 Nisan 2017

Samsung Electronics’in uygulamalı eğitim programı Samsung Akademi, öğrencileriyle yeni başarılar peşinde. Samsung Akademi’nin robot takımı İTOBOT, dünyanın en büyük robot yarışması FIRST Robotics’in (FRC) şampiyonasında yarışıyor.

Samsung Akademi öğrencilerinin ve eski mezunlarının oluşturduğu İstanbul Ticaret Odası Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Robot Takımı İTOBOT, dünyanın en büyük robot yarışmasının şampiyonası için hazır. FRC’ye Türkiye’den katılan tek devlet lisesi takımı olan İTOBOT, 19-29 Nisan tarihlerinde Amerika’da gerçekleşen yarışta 400’e yakın takıma karşı mücadele edecek. Dünyanın 120 bölgesinden şampiyonaya yoğun bir katılım gerçekleşirken, Samsung Akademi’nin robot takımı da şampiyonluk için elinden geleni ardına koymuyor. Şampiyonada 6 grup halinde gerçekleştirilecek ilk aşama yarışmaları sonucunda başarılı olan takımlar Einstein Finali’nde karşılaşacak. İTOBOT ise bu şampiyonaya İTOBOT 6038 robot projesi ile katılıyor. Söz konusu proje FIRST Robotics’in Off-Season Türkiye ayağında geçtiğimiz yıl şampiyon oldu ve “En İnovatif Robot Ödülü”ne layık görüldü.

Samsung’un 2012’den bu yana sürdürdüğü eğitim programı Samsung Akademi’nin, İstanbul, Ankara ve İzmir’de sahip olduğu toplam 12 laboratuvar ile mesleki ve teknik liselerde okuyan öğrencilere uygulamalı bir eğitim ortamı sunduğunu belirtelim.

YORUMLAR