reklamı kapat

POPÜLER

Samsung
samsung
samsung

Samsung’un ”Solve for Tomorrow” bilim yarışmasının kazananları belli oldu

Samsung’un dünya genelinde düzenlediği ”Solve for Tomorrowprogramı, Türkiye’de Habitat Derneği iş birliğiyle ilk kez düzenlendi.

Yarışmanın bu yılki final etabı gerçekleştirildi ve kazananları belli oldu. Yarışmada bu yıl, birinciliği Gün Kardeşler Takımı alırken, ikinciliği Lance Takımı, üçüncülüğü ise Yeşil Gezegen Takımı aldı. Gün Kardeşler Takımı atık nar kabuklarından üretilmesi planlanan biyoçözünür yara bandı projesiyle birincilik unvanının sahibi oldu. İkincilik ödülü ise şebeke sisteminde meydana gelen sızıntılara müdahale etmek için geliştirilen şebeke sızıntı takip sistemiyle geldi. Üçüncülük ödülü ise çamaşır makinesinin tükettiği enerjiyi geri kazanmayı sağlayan projeyle kazanıldı.

Bu yıl programın jüri üyeleri arasında Birleşmiş Milletler Koordinasyon Uzmanı Halide Çaylan, BAUSTEM Kıdemli Araştırma Direktörü Dr. Defne Yabaş, Habitat Derneği Genel Sekteter Yardımcısı İsmail Metin, Yuvam Dünyam Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Özgül Öztürk, İklim Habercisi Görkem Gömeç’in yanı sıra Samsung Electronics Türkiye Kurumsal İletişim ve Pazarlama İletişimi Lideri Sibel Hür yer aldı. Yarışmada birincilik ödülü olarak 10.000 TL, ikincilik ödülü olarak 7.500 TL ve üçüncülük ödülü olarak da 5.000 TL değerinde Samsung Online Mağaza’da kullanılabilecek hediye çekleri öğrencilere verildi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung konu hakkında açıklamada bulundu

Samsung Electronics Türkiye CMO’su Ömer Barış Gökpınar, programla ilgili olarak şunları söyledi: ”Samsung olarak, gençlere daha iyi bir gelecek yaratmak umuduyla üzerimize düşen görevi gerçekleştiriyoruz. Solve for Tomorrow programını da dünyaya karşı verdiğimiz bu sözü gerçekleştirme adına hayata geçirdik. Geleceği yeniden şekillendireceklerin, yaratıcı düşünen, inovatif çözümler üreten ve teknolojiyi iyi kullanan gençler olacağını biliyoruz. İnovasyon ve teknoloji konusunda dünyada liderlik yapan bir şirket olarak, dijital dönüşüme öncülük ediyoruz. Türkiye’nin de dijital dönüşüm sürecini destekliyoruz ve Türk gençlerin potansiyellerine inanıyoruz. Bu vesile ile programın yönetiminde bize destek veren değerli iş ortağımız Habitat ekibine tüm mentörlerimize ve jürimize verdikleri destek adına da çok teşekkür ediyorum.”

İlginizi çekebilir: Xiaomi imzalı robot köpek CyberDog ile tanışın