reklamı kapat

POPÜLER

En Popüler Fotoğraf Ödülü: Moken halkının yok olan balık tutma yöntemi

Büyük Ödül: Mola

Nikon 100. Yıl Dönümü Ödülü: Güneşi Karşılama

Nikon’un düzenlediği fotoğraf yarışmasının kazananları belli oldu

22 Temmuz 2017

1969 yılından beri düzenlenen ve en önemli uluslararası fotoğraf yarışmalarından biri kabul edilen Nikon Fotoğraf Yarışması’nın bu yılki kazananları belli oldu. 75 binden fazla fotoğraf arasından üç ayrı kazanan seçildi.

Nikon’un 100. yıl dönümünde gerçekleşen bu yarışmanın sonuçları için değerlendirmeyi, çeşitli alanlarda görev yapmakta olan profesyonellerden oluşan uluslararası bir jüri gerçekleştirdi. Jüri başkanlığı görevini ise dünyaca ünlü grafik tasarımcısı ve sanat direktörü Neville Brody üstlendi. Brody bu yılki işleri şöyle özetledi: “Yarışmaya gönderilen fotoğraflar konu ve ilgi alanı açısından çok çeşitliydi; bazıları neşeli ve gözlemseldi, ancak büyük çoğunluğu ya politikti ya da dünyayla ilgili felsefi bir yorum ortaya koyuyordu. Kazananlar, sanatsal bakış ve hikaye anlatma yeteneği arasındaki dengeyi yansıtabilenler oldu. Küresel endişeler ve sorunlar basit gerçeklikle fotoğraflanıp ifade edilmiş. Görüntüler, kim olduğumuzu daha iyi anlamamıza yardımcı oluyor ve bizi yaşadığımız dünyanın daha büyük gerçekleriyle karşı karşıya bırakıyor.”

Nikon 100. Yıl Dönümü Ödülü kategorisinde kazanan Greeting to the Sun (Güneşi Karşılama) fotoğrafıyla İtalya’dan katılan Annamaria Bruni oldu. En Popüler Fotoğraf Ödülü’nün sahibi Amerika’dan Dorte Verner, Büyük Ödülü ise Mola isimli fotoğrafıyla Çin’den Yuanyuan Tian kazandı. Bu fotoğrafların tamamını haberimizin girişindeki galeride görebilirsiniz.

YORUMLAR