reklamı kapat

POPÜLER

Efsane animelerden One Piece de televizyona uyarlanıyor

Büyük bir orijinallik sıkıntısı yaşayan Hollywood son zamanlarda rotasını Japonya’ya çevirmiş durumda. Sevilen animeler ya sinemaya uyarlanıyor ya da televizyon dizisi olmaya hazırlanıyor. Son gelişmelere bakılırsa bu furyaya One Piece de dahil oluyor.

Hatırlayacağınız gibi son zamanlarda birçok animenin yeniden uyarlanacağını duyuyoruz. Başrolünde Scarlett Johansson’ın yer aldığı Ghost in the Shell‘in yanı sıra Netflix’in Death Note‘u uyarladığı biliniyor. Haziran ayında da bir başka efsane anime olan Cowboy Bebop’ın televizyona uyarlanacağı açıklanmıştı. Sıra anime denildiğinde akla ilk gelen yapımlardan biri olan One Piece’e de geldi.

Bu ilgi uyandıran gelişme Yahoo! Japan‘in haberiyle ortaya çıktı. Kaynak ise One Piece mangasının yaratıcısı olan Eiichiro Oda. 20. yaşını kutlayan One Piece, Tomorrow Studios tarafından televizyona aktarılacak. Bu stüdyo daha önce Prison Break gibi projelerle dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştı. Şimdiyse oldukça zorlu bir görevi üstlenmeye hazırlanıyor. 800 bölümlük animesi ve hala devam eden mangasıyla fazlasıyla sevilen One Piece’i hakkıyla uyarlamak fazlasıyla zor görünüyor. Anime uyarlaması yapımların daha önce yarattığı hayal kırıklığı da göz önünde bulundurulunca izleyicileri memnun etmek pek kolay olmayacak.

One Piece’in dizi versiyonunda kimlerin rol alacağı veya bu projenin hangi kanalda ekrana geleceği henüz belli değil. Sonucu hep birlikte bekleyip, göreceğiz.