reklamı kapat

POPÜLER

Assassin’s Creed şimdi de televizyona uyarlanıyor

Ubisoft‘un neredeyse her sene yeni bir oyunla karşımıza getirdiği Assassin’s Creed farklı platformlara yayılmaya devam ediyor. Geçtiğimiz sene sinemaya aktarılan Assassin’s Creed yakında bir televizyon dizisi olarak karşımıza çıkacak.

Yaratıcılık noktasında ciddi bir tıkanma yaşayan Hollywood farklı alanlara yönelmeyi sürdüyor. Bir yandan çizgi romanlar, anime ve mangalar yeniden çekiliyor. Öte yandan oyun dünyasının başarılı yapımları da beyaz perdede kendine yer bulmaya başlıyor. The Division, Splinter Cell derken geçtiğimiz sene ilk Assassin’s Creed filmini izleme şansı yakaladık. Başrolünde Michael Fassbender‘ı seyrettiğimiz bu yapım pek beğenilmedi. Ancak bu sonuç Ubisoft’u yıldırmış gibi görünmüyor.

Assassin’s Creed’in içerik müdürlüğünü üstlenen Aymar Azaizia geçtiğimiz günlerde Reddit’te bir soru cevap etkinliğine katıldı. Burada kendisine yöneltilen sorunun ardından Assassin’s Creed’in televizyonda da kendine yer bulacağını resmen onayladı. Azaizia projenin bulunduğu aşamayı “Tıpkı filmde olduğu gibi gurur duyduğumuz bir sonuç ortaya koyabilmek için işleri ağırdan alacağız.” sözleriyle özetledi.

Doğrusu yoğun bir şekilde eleştirilen Assassin’s Creed filminden sonra hikayenin televizyonda ne kadar başarılı olacağından şüpheliyiz. Ubisoft’un önceki başarısızlıkları da pek umut vadetmiyor. Üstelik daha bu televizyon projesinde kimlerin rol alacağı veya senaryoyu kimin yazdığı bile belli değil. Fakat Ubisoft’un bir süredir Netflix ile görüştüğü biliniyor. Kısacası bizlere yine en iyisini umut etmek kalıyor.