reklamı kapat

POPÜLER

Efsane animelerden Cowboy Bebop televizyona uyarlanıyor

Son yıllarda ciddi bir orijinallik problemi yaşayan Hollywood çözümü Japonya’da bulmuş gibi görünüyor. Yapımcılar şimdi de gözünü efsanevi anime serileri arasında sayılan Cowboy Bebop‘a çevirdi.

Son zamanlarda Hollywood’un animelere yönelişine hep birlikte şahit oluyoruz. Başrolünde Scarlett Johansson’ın yer aldığı Ghost in the Shell‘in yanı sıra Netflix’in Death Note‘u uyarladığı biliniyor. Görünen o ki sıra en popüler animelerden biri olan Cowboy Bebop’a geldi.

Variety‘nin haberine göre efsane anime Tomorrow Studios ve ITV Studios ortaklığında televizyona uyarlanacak. Animeyi ekrana taşıyan Sunset Inc. de yine yapımcılar arasında yer alacak. Aslen 1998 senesinde ekrana gelen Cowboy Bebop bu sefer dizi olarak izleyici karşısına çıkacak.

Cowboy Bebop dünyadaki yaşamın neredeyse son bulmasına neden olan büyük kazadan uzun yıllar sonrasını konu ediyor. 2071 yılında başlayan hikayede insanlar farklı gezegenlerde hayatlarını sürdürmeye çabalıyor. Suçluları ise kovboylar olarak anılan ödül avcıları yakalıyor. Bizler de bir ödül avcısı olan Spike Spiegel ve onun ekibinin hikayesine şahit oluyoruz. Varoluş, yalnızlık gibi derin konuları irdeleyen bu hikaye 23 bölümlük animenin yanı sıra bir de filme sahip. Özellikle caz türündeki müzikleriyle öne çıkan Cowboy Bebop’ın nasıl bir dizi olacağını bekleyip, hep birlikte göreceğiz.

VİDEO